Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 13:21 Bu haber 470 kez okundu
 
İBB ÇANAKKALE MİLLİ BİLİNÇ İZCİ KAMPI BAŞLADI
Belediye Haberleri Haberi
İBB ÇANAKKALE MİLLİ BİLİNÇ İZCİ KAMPI BAŞLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen Çanakkale Milli Bilinç İzci Kampı başladı. Kampın ilk faaliyeti olarak binlerce izci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı, şehitleri andı. Her yıl gerçekleştirilen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin birçok birimi ile destek verdiği Milli Bilinç İzci Kampı Çanakkale’nin Eceabat Kocadere Mevikii’nde kurulan kamp alanında başladı. 22 Nisan’da İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen izcilerin alana yerleşmesi ile başlayan kampın ilk etkinliği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları oldu.

Kamp alanından kutlamaların yapıldığı noktaya marşlar söyleyerek gelen izciler Çanakkale kahramanlarının aziz hatırası önünde saygı duruşunda bulundu. Ardından izci bandosu eşliğinde okunan İstiklal Marşı ile 23 Nisan törenleri başladı.

Tören sırasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin şiirler okudu. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından 23 Nisan ve Çanakkale destanını marşlar söylediler. Program geçiş törenin ardından sona erdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: İBB, ÇANAKKALE, MİLLİ, BİLİNÇ, İZCİ, KAMPI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı