Haber Detayı
29 Ekim 2014 - Çarşamba 20:06 Bu haber 1823 kez okundu
 
HTGF GENEL BAŞKANI KILIǒTAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu (HTGF) Genel Başkanı Oğuzhan Kılıç Cumhuriyetin 91. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Dünya Haberi
HTGF GENEL BAŞKANI KILIǒTAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu (HTGF) Genel Başkanı Oğuzhan Kılıç Cumhuriyetin 91. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kılıç Mesajında Şunları söyledi:

 ‘’Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. yıldönümünü millet olarak idrak etmekteyiz. Bu gün Türk milletinin hangi zorluklar içinde kendisini var ettiğini, Büyük Atatürk’ün dava arkadaşlarıyla nasıl cansiperane bir gayretle kurtuluş savaşını teşkilatlayıp ardından Cumhuriyet’i kurduğunu, bunun ardından da yüce Türk milleti tarafından sahiplenilen yapıtın günümüze kadar nasıl geliştirilip taşındığını onur ve övünçle anımsıyoruz. Laik-demokrasiyle taçlanan Türklük abidesi Cumhuriyet, emperyalizmle savaşan mazlum milletlere her daim bir örnek ve umut ışığı olmuştur.

 Büyük Türk milleti ve dünya insanlığının, ‘Paralel’ ve ‘PKK’ olarak adlandırılan şiddet ve kumpas kabiliyeti yüksel demokrasi ve milli irade düşmanı şer odakların örgütlü saldırısı altında olduğu görülmektedir. Karanlık Gladyo yapılanmalarıyla iç içe çalışarak Hollanda’da, Avrupa’da dahi kamuoyunu yönlendirmeye kalkan algı-operasyonu yapan bu çeteler halk vicdanında mahkum edilmişlerdir. Çağdaş ülkelerde, yasadışı yapıların, toplumsal vidanın uyarı sonucu, ya demokratik sisteme intibak edip kendilerine hukuka uyarlamaları ya da hukuk içinde dağıtılıp yok olmaktan ve hukuk karşısında hesap vermekten başa yolları bulunmamaktadır, tarihin çöplüğüne atılıp millet tarafından sorgulanmaktan ve kötü anılmaktan kaçamayacakları görünmektedir. Bu bela ve musibetler milletimiz tarafından iyi bilinmektedir ki, çok şükür milletimiz tek çizgide demokrasi ve hukukun üstünlüğünün yanında ve bunların tam karşısındadır. Bu olumsuzluklara rağmen kötümser ve karamsar olmamak gerekmektedir, iyimserlik gençliğin ruhunda vardır. Bu iyimserlikle Hollanda Türk toplumu haklarına daha fazla sahip çıkacak, dilinden ve kültüründen hiçbir zaman vazgeçmeyecektir.

 Tekfirci, selefi ve ırkçı-bölücü anlayışların gençlik üzerinde giderek etkilerini büyüttükleri günümüzde çözümü demokrasi ve aydınlıkta gören Hollanda Türk Gençlik Kuruluşları Federasyonu (HTGF) Büyük Atatürk’ün izinde kutlu yürüyüşüne emin adımlarla devam etmektedir. Türk gençliği, dün ve bugün olduğu gibi yarınlarda da Büyük Atatürk’ün yaktığı medeniyet meşalesini kararlı bir şekilde ileriye taşıyacaktır. Şehit düşen kahramanlarımızı bu vesileyle bir kez daha anıyoruz. Büyük Atatürk’ün dediği gibi “Cumhuriyet fazilettir”. Selam olsun kendisini bu şerefli bütünün parçası sayan her yürekliye!’’Dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Hollanda, Türk, Gençlik, Kuruluşları, Federasyonu, (HTGF), Genel, Başkanı, Oğuzh
Yorumlar
Haber Yazılımı