Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 07:32 Bu haber 2093 kez okundu
 
HOLLYWOOD’A ÇARIK ÜRETEN MARAŞLI USTA ANKARA’DA
İnsanlık tarihi ile paralel gelişme gösteren sanat, kültürel özgünlüğü yanında birçok kültürü birleştirici özelliği ile de 40 farklı ülkeyi Ankara’da bir araya getiriyor.
Turizm Haberi
HOLLYWOOD’A ÇARIK ÜRETEN MARAŞLI USTA ANKARA’DA

İnsanlık tarihi ile paralel gelişme gösteren sanat, kültürel özgünlüğü yanında birçok kültürü birleştirici özelliği ile de 40 farklı ülkeyi Ankara’da bir araya getiriyor. Rem Fuarcılık tarafından bu yıl 14. kez düzenlenen Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünleri Fuarı’na 40 farklı ülke el sanatlarını Türk ziyaretçilere “Sanat Barıştır” mottosu ile tanıtacak. Başta Hindistan olmak üzere birçok kültürün yöresel dansları ziyaretçilere görsel bir şölen yaşatacak. 14. Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünleri Fuarı bugünden itibaren ATO Congresium’da ziyaretçilerini ağırlayacak… 


Orta Asya kültürünün giysi ve yemekleri, gizemli Afrika ülkelerinin oymaklı ürünleri İran’ın el sanatları, antik ürünleri ve ipek halıları görücüye çıkıyor. Hollywood’un kült filmlerine çarık üreten milli gurumuz Maraşlı ayakkabı ustası da fuarda yer alırken her yıl yoğun ilgi gören fuar, barışı, dostluğu ve kardeşliği sanat ile birleştirecek. 
Türkiye’nin pek çok ilinden el sanatları ve yöresel ürünleri yanında İran, Rusya, Güney Afrika, Gana, Bosna Hersek, Özbekistan, Türkmenistan gibi ülkelerin geleneksel kültürel çalışmalarını sergileyeceği fuar bugün saat 12.00'de  ATO Congresium^da açılıyor.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

HABER:ABDULLAH ORTAÇ

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: HOLLYWOOD’A, ÇARIK, ÜRETEN, MARAŞLI, USTA, ANKARA’DA,
Yorumlar
Haber Yazılımı