Haber Detayı
07 Haziran 2020 - Pazar 11:34 Bu haber 1205 kez okundu
 
HOLLANDA'DA DENK PARTİSİNİN AKİBETİ EKİM AYINA KALDI
Hollanda’daki Türkler’in büyük umutlarla desteklediği DENK Partisi içinde yaşanan üzücü kargaşa, yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda sakinleşti.
Türk Dünyasından Haberler Haberi
HOLLANDA'DA DENK PARTİSİNİN AKİBETİ EKİM AYINA KALDI

Hollanda’daki Türkler’in büyük umutlarla desteklediği DENK Partisi içinde yaşanan üzücü kargaşa, yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda sakinleşti.


Partinin 3 milletvekili Tunahan Kuzu, Selçuk Öztürk ve Farid Azarkan, sadece 30 kişinin girebildiği bir salonda, 500 kişinin katıldığı bir telekonferans toplantısında, uygar bir tutum sergilediler.

 

 

Hollanda’daki Türkleri çok üzen, DENK Partisi içinde çok sert bir şekilde başlayan tartışmaların 3 başrol oyuncusu Kuzu, Öztürk ve Azarkan, arabulucuların gayretleri ile bir araya getirilmiş ve barışa giden yolun önü açılmıştı.

 

Tüm tarafların katılımıyla yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda, Selçuk Öztürk’ün Genel Başkanlık koltuğunu bıraktığını açıklaması, ortamın daha da yumuşamasını sağladı.


Üyelerin online olarak katıldıkları toplantıda alınan kararlar arasında, yönetim seçiminin şimdi eğil, ekim ayında yapılması kararı da vardı.

 

Gelecek yıl yapılacak olan seçimlerde, milletvekilliği için aday olmayacaklarını açıklayan Öztürk ve Kuzu’nun, yönetim için aday olup olmayacakları muallakta kaldı.

 

Toplantıda, Genel Başkanlığı bırakarak, çoğunluğun isteğine ayak uyduran Selçuk Öztürk şunları söyledi: ‘Geçtiğimiz senelerde parti başkanlığı vazifesini ve aynı anda milletvekilliği görevini sürdürmek kolay olmadı. Belirli bir süre sonra ailem, DENK partisi ve toplum için verdiğim mücadeleyi gözden geçirmemi arzuladı. Olağanüstü Korona dönemi ve arkamızda bıraktığımız mübarek Ramazan ayında geleceğim ile ilgili düşünme fırsatı oluştu. Bu süreç, parti başkanı olarak görevimi yeni nesile devretme fikrini hızlandırdı. 5 senelik görev süresi sonrasında, taze ve yeni bir yönetimin, DENK partisine yenileyici fikirler ile ideallerimizi gerçekleştirme manasında faydalı olacağı kanaatindeyim.

 

Öncelikle eşime, çocuklarıma ve ve aile fertlerime içten teşekkürlerimi sunuyorum. DENK için giriştiğimiz mücadelede en çok onların desteğini gördüm. Ayrıca bütün parti seçmenine, gönüllülere, stajyerlerimize, parti çalışanlarına, siyasi temsilcilerine, yönetim kurulu üyelerine ve tabiki DENK milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. Geçtiğimiz yıllarda çok değerli ve unutmayacağım anlar yaşadık.’

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-HOLLANDA

HABER;İLHAN KARAÇAY

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: HOLLANDA'DA, DENK, PARTİSİNİN, AKİBETİ, EKİM, AYINA, KALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı