Haber Detayı
07 Temmuz 2013 - Pazar 07:28 Bu haber 1450 kez okundu
 
RAMAZAN PİDESİ HALK EKMEK'TE 60 KURUŞ
Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca iftar sofralarının halk_pide_afis.jpgvazgeçilmezi olan “Halk Pide”yi Başkentlilerin soflarına sunacak.
Sağlık Haberi
 RAMAZAN PİDESİ HALK EKMEK'TE 60 KURUŞ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca iftar sofralarının halk_pide_afis.jpgvazgeçilmezi olan “Halk Pide”yi Başkentlilerin soflarına sunacak.Halk Ekmek güvencesiyle ucuz, lezzetli ve sağlıklı bir şekilde el değmeden üretilecek olan Türkiye’nin ilk dikdörtgen pidesi “Halk Pide”, 250 gram olarak, 60 kuruştan satılacak.

Hijyenik, sağlıklı, lezzetli ve ucuz ekmeğiyle yılın her günü Başkentlilerin sofralarına konuk olan Halk Ekmek Fabrikası, 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nda da üreteceği Türkiye’nin en ucuz pidesi “Halk Pide” ile iftar soflarının vazgeçilmezi olacak.

El değmeden üretiminin gerçekleştirildiği pideye farklı bir boyut kazandırdıklarını kaydeden Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, “Ramazanın coşkulu, duygulu ve bereketli ortamına ucuz ama en doğal lezzetli pideyi sunarak, iftar soflarına misafir olacağız” dedi.

 

-“FIRINLARDA PİDE, 300 GRAM VE 1,5 LİRA”

 

Piyasada Ramazan pidesinin 300 gram ve 1,5 lira olarak satışa sunulacağını ifade eden İlkbahar, “El değmeden, özel ambalajında satışa sunacağımız Halk Pidemiz ise 250 gram ve 60 kuruş olacak. Bu da yılın her günü Başkentlilerimizin sofralarında yerini alan sağlıklı ve ucuz ekmeğimizin yanı sıra iftar sofralarının vazgeçilmezi Ramazan Pidesi’nde de Halk Ekmek ayrıcalığını ortaya koyacak” diye konuştu.

“Dikdörtgen olarak ürettiğimiz Halk Pide modern fabrikamızda el değmeden üretiliyor. Pide hiç el değmeden üretildiği için de direkt poşete koyup satmayı uygun gördük. Yani pidelere ilk dokunan Başkentliler olacak” diyen Ali İlkbahar, “Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da Halk Pide, iftar sofralarından eksik olmayacak” dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, Halk, Ekmek, Fabrikası, her, yıl, olduğu, gibi,
Yorumlar
Haber Yazılımı