Haber Detayı
02 Haziran 2013 - Pazar 13:36 Bu haber 1502 kez okundu
 
Gençlerin Buluşma Noktası Olacak
Mamak Belediyesi, Abidinpaşa Mahallesi’nde inşa ettiği aile merkezi, bilgi evi, kapalı pazaryeri ve spor alanı olarak hizmet verecek kompleksin yapımında sona yaklaştı. Kadınların buluşma noktası haline gelecek kompleks, genci, yaşlısı ve çocuğuyla tüm bireylere hizmet verecek.
Belediye Haberleri Haberi
Gençlerin Buluşma Noktası Olacak

Mamak Belediyesi, Abidinpaşa Mahallesi’nde inşa ettiği aile merkezi, bilgi evi, kapalı pazaryeri ve spor alanı olarak hizmet verecek kompleksin yapımında sona yaklaştı. Kadınların buluşma noktası haline gelecek kompleks, genci, yaşlısı ve çocuğuyla tüm bireylere hizmet verecek.Yapımı yüzde doksan seviyesine ulaşan ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleşen kompleksin Haziran Ayı’nda açılması planlanıyor. Mamak halkına en iyi hizmeti sunabilmenin azmi ve heyecanıyla yatırımlarına devam edeceklerinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, aile merkezi ve bilgi evlerinin Mamak’ta sosyal hayata canlılık getirdiğini belirtti. Toplumun tüm fertlerine yönelik farklı projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Akgül, “İlçemizin gelişimine paralel olarak ihtiyaçlar da değişiyor. Sayısı her geçen gün artan aile merkezlerimiz ve bilgi evlerimiz sayesinde hanımlar boş vakitlerini sosyal faaliyetlerle geçirebiliyor, öğrenci kardeşlerimiz ise derslerine destek buluyor” diye konuştu.

 

Çok Katlı Kompleks

Abidinpaşa Mahallesi’nde çok yakında hizmete girecek 1600 metrekare kapalı alandan oluşan 4 katlı tesisin, 353 metrekaresinde fitness salonları ve soyunma odalarının bulunduğu bodrum katı, 1196 metrekarelik alt zemin katta 2 adet zabıta odası ve 987 metrekarelik altı pazar üstü spor kompleksi şeklinde tasarlanmış kapalı pazaryeri, 1362 metrekarelik üst zemin katta atölyeler ve spor kompleksi, son olarak üst katında ise 255 metrekarelik bilgi evi bulunuyor.

 ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak, Belediyesi, Abidinpaşa, Mahallesi’nde, inşa, ettiği, aile, merkezi, bilgi
Yorumlar
Haber Yazılımı