Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 11:26 Bu haber 1397 kez okundu
 
GENÇ BAŞKAN'DAN CİZRESPOR'A SALDIRIYA SERT TEPKİ
Ak Parti Cizre Gençlik kolları başkanı Mehmet Yekta Aşut,Serik maçında Cizre futbol takımına yapılan fiziki saldırıları kınadı.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
GENÇ BAŞKAN'DAN CİZRESPOR'A SALDIRIYA  SERT TEPKİ

Ak Parti Cizre Gençlik kolları başkanı Mehmet Yekta Aşut,Serik maçında Cizre futbol takımına yapılan fiziki saldırıları kınadı.

 

Başkan Aşut,Dünyada ve ülkemizde spor dallarının başında gelen futbol, arkeolojik bulgulardan elde edilen bilgiler ışığında, ayakla topa vurma oyunlarının tarihin köklü medeniyetlerinden birisi olan Sümerlere kadar uzandığı,  ülkemizde de 20. YY'ın başlarından itibaren büyük bir gelişim seyri izlemiş ve günümüzde de en çok rağbet gören spor dalı olmuştur. Futbolun uluslararası çapta bu denli rağbet görmesi sportif faaliyetlerin yanı sıra dayanışma ruhu, birlik, beraberlik ve barış kavramlarına kattığı desteğin de önemli bir paya sahip olduğu tartışmasızdır.

 

Ülkemizde geçmişten bugüne zaman zaman müsabakalarda futbolun ruhuna aykırılık teşkil eden birtakım üzücü hadiseler yaşanmış, Son olarak 17.02.2019 tarihinde İlimizi 3. Ligde temsil eden Cizrespor ile Serik Belediyespor müsabakasında toplumun her kesiminin tepkisini çeken şiddet olayları yaşanmıştır.

 

Sporun dostluk ve kardeslik olduğu gerçeğine ters düşen, birlestirici ilkelerle bağdaşmayan, bizi ayrıştıran tüm eylem ve söylemleri redediyor; şehrimizin en güzel renklerinden biri olan Cizresporumuza yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz.''Dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ŞIRNAK/CİZRE

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: GENÇ, BAŞKAN'DAN, CİZRESPOR'A, SALDIRIYA, , SERT, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı