Haber Detayı
05 Temmuz 2013 - Cuma 09:17 Bu haber 2691 kez okundu
 
FESTİVAL COŞKUSU BAŞKENT SOKAKLARINA TAŞTI
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN BÜYÜK ANKARA FESTİVALİ KAPSAMINDA ÇOCUKLAR İÇİN OLUŞTURULAN DEV OYUNCAKLARIN YER ALDIĞI KORTEJ MAMAK BÖLGESİ’NDE FESTİVAL COŞKUSUNU SOKAKLARA TAŞIDI
Sağlık Haberi
FESTİVAL COŞKUSU BAŞKENT SOKAKLARINA TAŞTI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Büyük Ankara Festivali ile Ankara’yı ucuz alışveriş cennetine çeviren 2. Shopping Fest coşkusu, hız kesmeden devam ediyor. Festival kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde dev oyuncaklardan oluşan kortej de Başkent sokaklarında dolaşmaya başladı.      

Atatürk Kültür Merkezi’nde 17 gündür devam eden Büyük Ankara Festivali, Başkent'i şenlik alanına çevirirken, dev oyuncaklardan oluşan kortejin de dolaşmaya başlamasıyla festival coşkusu sokaklara taşındı. Dün akşam Mamak Yeşilbayır Mahallesi’nden başlayan kortej şöleni, her akşam bir başka ilçede sürecek.

Memo, Miki Mause, Sünger Bob, He Man, Tazmanya Canavarı, Tiwity, kız çocuklarının sevgilisi Barbie Bebek, Nasrettin Hoca, mitolojik canlılardan ejderhalar ve taş devri insanı Çakmaktaş gibi eğlenceli 32 farklı sevilen kahramanların oluşturduğu dev kortejin sesler çıkarak sokaklarda gezmesi, çocukların yanı sıra genç yaşlı tüm vatandaşların ilgisini çekiyor ve herkese heyecan dolu dakikalar yaşatıyor.

Çocukların sevgilisi dev kortej, Mamak’ın ardından , Altındağ, Keçiören, Demetevler gibi bir çok farklı bölgede çocuklarla buluşmaya devam edecek.

 

ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA-MAMAK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ANKARA, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYESİ, TARAFINDAN, DÜZENLENEN, BÜYÜK, ANKARA, FESTİVALİ
Yorumlar
Haber Yazılımı