Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 08:52 Bu haber 2243 kez okundu
 
ETTEN-LEUR HALKI 4 TÜRK İÇİN YAS TUTUYOR
Mahalleliler, hunharca işlenen cinayet evinin önüne anlamlı bir çelenk koydu
Türk Dünyasından Haberler Haberi
ETTEN-LEUR HALKI 4 TÜRK İÇİN YAS TUTUYOR

Hollanda’nın Etten-Leur kentindeki Dasseburcht sokağındaki bir evde  6 ve 2  yaşlarında iki çocuğu ile eşi Gülcan’ı ve kendi annesi Hikmet Kandemir’i öldürme suçu ile aranan Onur Kandemir, bir Türk’ün canlı telefon ihbarı sonucunda sokakta yakalandı.

 

Katil zanlısının yakalanmasından sonra rahat bir nefes alan mahalle halkı, cinayetin işlendiği evin önüne anlamlı bir çelenk bıraktı.
Çiçeklerle kalp şeklinde yapılan çelenkin ortasına ‘Waarom?’  (Neden) diye yazan mahalleliler, daha sonra ellerinde buketlerle evin önünde toplandılar. Koronavirüs nedeniyle sıkı önlemlerin alındığı yerde konuşan mahallelilerden biri, ‘Az önce çocukların topunu şişirmiştim. Ardından öldürülmüş olduklarını duyunca gözyaşı döktüm.’ diye konuştu.

 

Polis, cinayetlerin nasıl işlenmiş olduğu hakkında henüz bir bilgi vermedi. Söylentilere göre, kurbanlar zehir ile öldürülmüş.

 

Bir başka söylentiye göre, Onur Kandemir mali sıkıntı çektiği için evinden atılmış. Bunun üzerine eşini ve çocuklarını kendi annesinin evine yerleştiren Kandemir, daha sonra bunalıma girmiş.

Hollanda’da sadece Tükler’i değil, Hollandalıları da çok üzen olay hakkında polisin yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-HOLLANDA

HABER;İLHAN KARAÇAY

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ETTEN-LEUR, HALKI, 4, TÜRK, İÇİN, YAS, TUTUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı