Haber Detayı
17 Haziran 2013 - Pazartesi 16:49 Bu haber 2165 kez okundu
 
EN GÜZEL BAHÇE-BALKON-PENCERELERİ BELLİ OLDU
Keçiören’de geleneksel hale gelen “En Güzel Bahçe-Balkon-Pencere” yarışmasının galipleri belli oldu. Dereceye girenlere ödüllerini veren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Keçiören’i güzelleştirmek adına herkesin yapabileceği bir şeyler var” dedi.
Belediye Haberleri Haberi
EN GÜZEL BAHÇE-BALKON-PENCERELERİ BELLİ OLDU

eçiören’de geleneksel hale gelen “En Güzel Bahçe-Balkon-Pencere” yarışmasının galipleri belli oldu. Dereceye girenlere ödüllerini veren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Keçiören’i güzelleştirmek adına herkesin yapabileceği bir şeyler var” dedi.

Daha yeşil bir çevre için çalışan Keçiören Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “En Güzel Bahçe-Balkon-Pencere” yarışması vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Keçiören’de yaşayan vatandaşların 7 Haziran - 7 Temmuz 2013 tarihleri arasında yaptığı müracaatları değerlendiren jüri, ilçenin en güzel bahçe, balkon ve pencerelerini belirledi. Başkanlığını Mustafa Ak’ın yaptığı jüride, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ve Çevre Sağlık Komisyonu temsilcileri de yer aldı.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

İsa Yusuf Alptekin Parkı’nda gerçekleştirilen ödül törenine, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Temsilcisi Birsen Baltacı Kulaoğlu ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Temsilcisi Fırat Çağlar Yılmaz da katıldı. Başkan Ak, Keçiören’in en güzel bahçesini oluşturan Ramazan Gülbahar’a ödül olarak kamelya, en güzel balkonuna sahip olan Serdar Güngör’e sallanan sandalye, ilçenin en güzel penceresinden şehre bakan Seher Öztürk Tezcan’a ise salıncak takdim etti. Ayrıca tüm katılımcılara şehrin güzelliklerine katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi. Yarışmaya müracaat eden bütün vatandaşları kutlayan Başkan Ak, “Benim gönlümde hepsi birinci. Çünkü onların bu cesaretleri, anlayışları ve gayretleri bizim için son derece önemlidir. Biz Keçiören’i böyle güzelleştiriyoruz, böyle yaşanabilir kılıyoruz” diye konuştu.

KEÇİÖRENLİ OLMAK BİR AYRICALIK


Başkan Ak, “Evimiz Keçiören” sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatarak, “Keçiören’i güzelleştirmek adına herkesin yapabileceği şeyler vardır. Evimizin bahçesini, balkonunu, penceresini düzenleyerek Keçiören’in güzelliğine katkı sağlayabiliriz. Dolayısıyla bu mantıkta, bu gayret içerisinde olursak Keçiörenimiz bir çiçek bahçesine dönüşür ve güzelleşir. Güzelleşen şehrin içerisinde de yaşamak bizlere sevinç verir, huzur ve gurur verir. Onun için Keçiören’de yaşamak bir ayrıcalık, Keçiörenli olmak bir ayrıcalık, Keçiören’de o güzellikleri yaratmak ve bunda emeği olmak da ayrı bir ayrıcalıktır” dedi. Keçiörenlilerin çevrelerine ne kadar duyarlı olduklarının, çiçeği, yeşili ve bahçeyi ne kadar sevdiklerinin de görüldüğünü belirten Mustafa Ak, “Bu anlamda biz sözde değil, özde Keçiörenliler istiyoruz. Ve gerçekten de bunu sağlıyorlar ve gerçekleştiriyorlar. Her bir çiçek, her bir ağaç ve fidan bizim için önemlidir. Bunlara bakmak ve yaşatmak, sürekli hale getirmek hep beraber yapabileceğimiz görevdir. Bu nedenle hepimizi çevre duyarlılığına davet ediyorum” mesajını verdi.


3.En Güzel Bahçe-Balkon-Pencere yarışmasında dereceye girenler şöyle sıralandı:

EN GÜZEL BAHÇE KATEGORİSİ

1. BAHÇE : Ramazan Gülbahar

2. BAHÇE : Zehra Yılmaz

3. BAHÇE : Sedar SönmezEN GÜZEL BALKON KATEGORİSİ

1. BALKON : Serdar Güngör

2. BALKON : Nejla Özer

3. BALKON : Nuray DumanEN GÜZEL PENCERE KATEGORİSİ

1. PENCERE : Seher Öztürk Tezcan

2. PENCERE : Esra Komlıca

3. PENCERE : Hatice Palabıyık


ABDULLAH ORTAÇ(AHA)-AKARA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Keçiören’de, geleneksel, hale, gelen, “En, Güzel, BahçeBalkonPencere”, yarışması
Yorumlar
Haber Yazılımı