Haber Detayı
06 Temmuz 2013 - Cumartesi 20:14 Bu haber 1236 kez okundu
 
ELEKTİRİK KESİNTİLERİ MARDİN'DE MASAYA YATIRILDI
Yaz aylarında Mardin'de meydana gelen Elektrik Sıkıntısı İle İlgili Geniş Katılımlı Bir Toplantı Yapıldı.
Polisiye Haberler Haberi
ELEKTİRİK KESİNTİLERİ MARDİN'DE MASAYA YATIRILDI

Yaz aylarında Mardin'de meydana gelen Elektrik Sıkıntısı İle İlgili Geniş Katılımlı Bir Toplantı Yapıldı.

     Mardin'de özellikle yaz aylarında yaşanan elektrik sıkıntısının çözüme kavuşturulması amacıyla Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz Başkanlığında konunun yetkilileriyle birlikte toplantı düzenlendi.
    Toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), TEİAŞ Genel Müdürlüğü, Batman ve Gaziantep TEİAŞ İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlükleri, DEDAŞ İl Müdürlüğü, DSİ Şanlıurfa 15.Bölge Müdürlüğü, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Mardin Ziraat Odası Başkanlığı yetkilileri katıldı.
    Elektriğin yaşamımızdaki yeri ve önemine değinen Vali Dr. Ahmet Cengiz: "İlimizde yaşanmakta olan elektrik kesintilerinin çözüme kavuşturulması ya da vatandaşlarımızın sıkıntıdan minimum düzeyde etkilenmesi için ilgili tüm kurumları Mardin'e davet ettik. Davetimiz üzerine gelerek konu hakkındaki bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşan ve sıkıntının çözümüne katkı sunma gayretinde olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim" dedi.
    Üç saat süren toplantıda muhtemel elektrik sıkıntısının yaşanmaması ile ilgili konular ve çözüm yolları görüşüldü.ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Yaz, aylarında, Mardinde, meydana, gelen, Elektrik, Sıkıntısı, İle, İlgili, Geni
Yorumlar
Haber Yazılımı