Haber Detayı
15 Haziran 2013 - Cumartesi 10:22 Bu haber 3727 kez okundu
 
El Emeği Göz Nuru Ürünler Görücüye Çıktı
Mamak Belediyesi Lalahan Aile Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu sergisi kapılarını açtı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün eşi Zeliha Akgül, Meclis Üyesi Ayşe Ekici, Ak Parti Mamak İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Demirbilek, Mamak İlçe Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Ünlü ve kursiyerlerin katılımıyla açılan sergi görenleri büyüledi
Gündem Haberi
El Emeği Göz Nuru Ürünler Görücüye Çıktı

Mamak Belediyesi Lalahan Aile Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu sergisi kapılarını açtı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün eşi Zeliha Akgül, Meclis Üyesi Ayşe Ekici, Ak Parti Mamak İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Demirbilek, Mamak İlçe Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Ünlü ve kursiyerlerin katılımıyla açılan sergi görenleri büyüledi. Bayanların büyük ilgi gösterdiği sergide takı tasarım, rolyef, tel kırma, iğne oyası ve nakış alanında bir yıl boyunca eğitim alan kursiyerlerin bir yıl boyunca hazırladıkları birbirinden güzel ürünler, misafirlerden tam not aldı.

 

Kadınlar Yaşamın Her Alanında Aktif Rol Alıyor

Kadınların el emeği göz nuru ile yaptıkları çalışmaları tek tek inceleyen Zeliha Akgül, kadınların üretime katkı sağlamalarının çok gurur verici olduğunu söyledi. Aile Merkezlerinin kadınların kendilerini ifade edebilecekleri ve boş zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirebilecekleri mekânlar olduğunu belirten Akgül, fırsat verilince kadınların başaramayacağı, üstesinden gelemeyeceği iş yoktur ve kadınlar artık yaşamın her alanında aktif rol alıyor dedi. Akgül, emeği geçen öğretmen ve kursiyerleri tebrik ederek, eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere, katılım ve teşekkür belgelerini verdi.

 

 

 ARTUKLU HABER AJANSI-MAMAK-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Mamak, Belediyesi, Lalahan, Aile, Merkezi, kursiyerlerinin, hazırladığı, yılsonu
Yorumlar
Haber Yazılımı