Haber Detayı
25 Ocak 2016 - Pazartesi 11:55 Bu haber 2350 kez okundu
 
Dordrecht Ayasofya teşkilatı 8. olağan kongresini gerçekleştirdi.
Dört senedir Dordrecht Ayasofya teşkilatı başkanlığını yürüten Vedat Özdal yapılan seçimler sonucunda yeniden güven tazeleyerek,Başkanlığa seçildi.
Dünya Haberi
Dordrecht Ayasofya teşkilatı 8. olağan kongresini gerçekleştirdi.

Dört senedir Dordrecht Ayasofya teşkilatı başkanlığını yürüten Vedat Özdal yapılan seçimler sonucunda yeniden  güven tazeleyerek,Başkanlığa seçildi. Gerçekleşen Dordrecht Ayasofya teşkilatı 8. olağan kongresinde, divan başkanlığını Hollanda Türk Federasyon genel sekreteri Erim Uğurlu ve üyeliklerini Schiedam Türk Kültür Derneği başkanı Ahmet Öneren ve Rotterdam Versam derneği başkanı Mustafa Şenyürek yaptılar.

Faaliyet ve muhasebe raporlarının okunması ve ibrası sonrası yapılan seçimlerde yeni yönetim oluşturuldu. Vedat Özdal’ın başkanlığında oluşan yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Şükrü Durusoy, Masum Kolkılıç, Şükrü Durkut, Umut Durkut, Kemal Tunç, Ali Kaya, Turan Altıntaş, İsmail Bağ, İsmail Tanrıseven, Hamza Şahan, Mümtaz Özdal, Zafer Karagöz, Ziya Safrantı.

Teşekkür konuşmasını yapan başkan Vedat Özdal konuşmasında inşallah daha da güzel hizmetlere imza atacaklarını ve başarıların sadece kendine ait olmadığını söyledi. Vedat Özdal: “Dordrecht Teşkilatı denince, bu başarılara imza atan Başkan Vedat Özdal değil, önceden de belirttiğim gibi, hepsi kendilerini sergilemekten kaçınan, maalesef akıllara gelmeyenleri de ben burada zikretmek istiyorum. Bu başarılara imza atanlar dört senedir bir sözümü iki etmemek için ellerinden geleni yapan yönetim kurulu, yol arkadaşlarım, ülküdaşlarımdır. Bu başarılara imza atanlar, Hanım Kolları yönetimdeki başkanlarım, ablalarım, bacılarım ve Ayasofya Cami Cemaatinin gonüllü hanımlarıdır. Bu başarılara imza atanlar, Dursun Önkuzu Gençlik Kollarındaki Gençlik Başkanımız, gelecek nesillerimize sahip çıkacak dik duruşlu, Bozkurt yürekli gençlerimizdir. Bu başarılara imza atanlar, Ülkü Gençlik Kolları Başkanlarımız, gelecek nesillerimizi yetiştirecek olan genç Asenalarımız, kızlarımızdır.”

Kongrede son konuşmacı olarak kürsüye gelen Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik ise Dordrechtte hizmet eden bütün gönüldaşlarına teşekkür ederek söze başladı. Dordrecht teşkilatının çalışmalarını taktir ile takip ettiklerini dile getiren Gedik yeni seçilen yönetime de başarılar diledi. Murat Gedik özellikle tefrikaya dikkat edilmesini ve Dordrecht teşkilatının mevcut yönetim ile çok güzel işler yapacaklarına inandığını söyledi.

Kongreye Hollanda Türk Federasyon genel muhasibi Sadettin Şimşek ve Rotterdam Mimar Sinan Başkanı Aşur Aydın da katıldılar. Yeni yönetimde görev almayacak olan Şuayıp Özdal ve Hüseyin Tamtürk’e Başkan Vedat Özdal tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-HOLLANDA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Dordrecht, Ayasofya, teşkilatı, 8., olağan, kongresini, gerçekleştirdi.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Dordrecht Ayasofya teşkilatı 8. olağan kongresini gerçekleştirdi.
Dordrecht Ayasofya teşkilatı 8. olağan kongresini gerçekleştirdi.
Dordrecht Ayasofya teşkilatı 8. olağan kongresini gerçekleştirdi.
Yorumlar
Haber Yazılımı