Haber Detayı
11 Haziran 2013 - Salı 16:51 Bu haber 1753 kez okundu
 
Doğal dondurmada da organik meyve kullanıyor
Türk Dünyasından Haberler Haberi
Doğal dondurmada da organik meyve kullanıyor


Doğal dondurmada da organik meyve kullanıyor…

Fotoğraf

Turgutreis Dondurma’nın üreticisi Mustafa Manav, ürünlerine kullandığı meyvelerin de organik olmasına dikkat ediyor. Tam meyve tadında dondurma üreten Manav Ortakent Yahşi’deki tezgahı başında görülüyor.

 

 

Turgutreis Akçaalan’daki üretim merkezinde elde edilen dondurmalar birkaç noktada dondurmaseverlerle buluşturuluyor.

 

“Dondurmam Gaymak” filminin oyuncusu Fadıl Koruk Yıkılmaz, Turgutreis Dondurmalarının müdavimlerinden. Fırsat buldukca Turgutreis Dondurmalarının çeşitlerinden tadıyor. Fotoğrafta sanatçı, dondurma üreticisi Mustafa Manav ile birlikte.

 

TURGUTREİS DONDURMA KALİTESİ VE

ORGANİK OLUŞU İLE BODRUMLULARIN

TEK TERCİHİ OLMA YOLUNDA

 

DONDURMA USTASI MUSTAFA MANAV “ KALİTEYİ

KORUMAK İÇİN ŞUBE AÇMIYORUZ” DİYOR

 

                                                Turgutreis Dondurma, 4 yıldır Turgutreis Akçaalan’daki merkezde üretiliyor. Satış noktası ise üretilen yer Akçaalan ve Ortakent Yahşi’deki Zaferia Otel’in hemen yanı başı. Mustafa Manav “Yakında Turgutreis merkezde de bir yer açacağız” diyor. Üretilen dondurmaya talep olmasına rağmen Manav fazla açılmayı düşünmüyor, bayiliklere de sıcak bakmıyor. Gerekçe olarak da “ Benim en büyük hedefim, elde ettiğimiz kaliteyi korumaktır. Üretim fazlalaştıkça işin içine makineleşme giriyor, başka faktörler rol oynuyor ve kalite düşüyor. Bugün birçok tanınmış üretici bu yüzden teklemeye başladı” diyor.

                                                    Peki, Turgutreis dondurmasını bu kadar aranır ve sevilen hale getiren nedir? Bunu üretici Mustafa Manav’dan dinleyelim:

                                                     “ Dondurmalarımız tamamen organiktir. Kullandığımız bütün malzeme organiktir. Meyveyi tam zamanında ve üreticisinden yerinde alıyoruz, stokluyoruz ve zamanı gelince kullanıyoruz. Kullandığımız tüm meyveler tazeliğini koruyor. Süt hem taze, hem organik besiden elde ediliyor. Süt tozu ile işimiz olmaz. Ürünlerimizde kesinlikle boya ve benzeri malzemeler yoktur. Mısır şurubu, diğer kanserojen maddeler içeren hiçbir şekerli maddeyi kullanmıyoruz. Eğer bugün Turgutreis Dondurma bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsa bunun tek nedeni budur.”

                                                     Turgutreis Dondurma bir aile işletmesi. Mustafa Manav üretimin başında. Eşi Selvi Manav Akçaalan’daki mekânı yönetiyor. Okul tatilinde yeğenler de iş başı yapıyor. Çocukları da işin arka planında görev alıyor.

                                                       Özellikle yaz aylarında İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelen konuklarla, son yıllarda yabancı turistlerin de uğrak yeri haline gelen Ortakent Yahşi’deki Turgutreis Dondurma, şu an ihtiyaçları karşılayacak kapasitede çalışıyor. Ancak, her yıl daha çok talep patlaması yaşanıyor. Turgutreis Dondurma 20 çeşit dondurma ile hizmet veriyor. Dondurma misafirleri arasına son günlerde ünlüler de katılmaya başladı. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birçok ilden Turgutreis Dondurması’nın bayiliklerini isteyenlerin çoğaldığına da dikkat çeken Mustafa Manav “Şu anda büyümeyi düşünmüyoruz” diye yanıt veriyor.


HABER;NECDET BULUZ-BODRUM

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Doğal dondurmada da organik meyve kullanıyor
Doğal dondurmada da organik meyve kullanıyor
Yorumlar
Haber Yazılımı