Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 12:10 Bu haber 783 kez okundu
 
DİYARBAKIRDA DÜZENLENEN OPERASYONDA 1TON UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ
Lice ilçesi güneyinde kalan dağlık ve kırsal alanda 04 Aralık 2019 Çarşamba günü KIRAN-5 Operasyonu kapsamında icrasına başlanan Şehit J.Uzm.Çvş. Mustafa SARI-03 Operasyonunda (31) adet çuval ile (3) adet jelikan bidon içerisinde; 1 ton 36 kg esrar ele geçirilerek muhafaza altına alındı.
- Haberi
DİYARBAKIRDA DÜZENLENEN OPERASYONDA  1TON UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ

Lice ilçesi güneyinde kalan dağlık ve kırsal alanda 04 Aralık 2019 Çarşamba günü KIRAN-5 Operasyonu kapsamında icrasına başlanan Şehit J.Uzm.Çvş. Mustafa SARI-03 Operasyonunda  (31) adet çuval ile (3) adet jelikan bidon içerisinde;  1 ton 36 kg esrar ele geçirilerek muhafaza altına alındı.

 

Diyarbakır Valiliğinden konyla ilgili yapılan yazılı basın açıklamasında;

 

 


Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, BTÖ mensuplarını arayıp bulmak ve etkisiz hale getirmek, BTÖ mensuplarınca kullanılan sığınak ve barınakları tespit ederek içerisindeki silah ve mühimmatları muhafaza altına almak, diğer malzemeler ile sığınakları imha etmek, BTÖ ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; Lice ilçesi güneyinde kalan dağlık ve kırsal alanda 04 Aralık 2019 Çarşamba günü KIRAN-5 Operasyonu kapsamında icrasına başlanan Şehit J.Uzm.Çvş. Mustafa SARI-03 Operasyonu başarıyla tamamlanmıştır. 

        Söz konusu operasyonda;       
 
        -    Narko-terörizmle mücadele faaliyetleri kapsamında; icra edilen adli aramalarda, temas araması esnasında kayalıklar ve çalılar arasına gizlenmiş şekilde ele geçirilen (31) adet çuval ile (3) adet jelikan bidon içerisinde;  1 ton 36 kg esrar ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır.   


        -    Operasyon bölgesinde icra edilen adli aramalarda; Lice ilçesi Yolçatı Köyünde ikamet eden N.İ. isimli şahsın adresinde yapılan aramada, (17) adet paketlenmiş ve satışa hazır vaziyette (15) kg esrar, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (15) adet av tüfeği fişeği, (2) adet havalı tüfek ile  Lice ilçesi Yolçatı Köyü Sınır Mezrasında ikamet eden S.D. isimli şahsın adresinde yapılan aramada; şahsın evinin bahçesinde (46) kg esrar ile (110) adet av tüfeği fişeği ele geçirilmiştir. Şüpheli şahısların yapılan aramada evde olmadıkları tespit edilmiş, şahısların yakalama çalışmalarına devam edilmektedir. 

 
        -    BTÖ mensuplarınca kullanılan (1) adet kış sığınağı tespit edilmeyi müteakip, tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir. Bahse konu sığınak içerisinde; çok sayıda yaşam ve giyim malzemesi ele geçirilmiş,  ele geçen delil niteliğine haiz olan malzemelere el konulmuş, diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir.
    
        Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur''ifadeleri kullanıldı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-DİYARBAKIR

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DİYARBAKIRDA, DÜZENLENEN, OPERASYONDA, , 1TON, UYUŞTURUCU, MADDE, ELE, GEÇİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı