Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 09:28 Bu haber 5342 kez okundu
 
DİYARBAKIR'DA OKUL SERVİS ARACINDA 176 KİLO ESRAR YAKALANDI
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde,Şüpheli M.O. isimli şahsın yapılan fiziki takibinde, elinde bulundurduğu uyuşturucu maddeyi Hani ilçesi girişinde S.T. ve S.Ç. isimli şahıslar ile birlikte öğrenci servis aracına yükledikleri tespit edilmiş, yüklemenin bitmesini müteakip yapılan takip sonrasında araç durdurularak Araç içerisinde yapılan aramada aracın arka bölümüne istiflenmiş ve satışa hazır vaziyette 176 kg esrar ele geçirildi.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
DİYARBAKIR'DA  OKUL SERVİS ARACINDA 176 KİLO ESRAR YAKALANDI

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde,Şüpheli M.O. isimli şahsın yapılan fiziki takibinde, elinde bulundurduğu uyuşturucu maddeyi Hani ilçesi girişinde S.T. ve S.Ç. isimli şahıslar ile birlikte öğrenci servis aracına yükledikleri tespit edilmiş, yüklemenin bitmesini müteakip yapılan takip sonrasında araç durdurularak  Araç içerisinde yapılan aramada aracın arka bölümüne istiflenmiş ve satışa hazır vaziyette 176 kg esrar  ele geçirildi.

 

Diyarbakır Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada;

 

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Diyarbakır ili Hani ilçesinde ikamet eden bir şahsın elinde bulundurduğu uyuşturucu maddeyi, dikkat çekmemek ve arama - kontrol noktalarından rahat geçebilmek için okul servis aracına yükleyerek metropol şehirlere sevk edeceği bilgisi alınmıştır.

 

Şüpheli M.O. isimli şahsın yapılan fiziki takibinde, elinde bulundurduğu uyuşturucu maddeyi Hani ilçesi girişinde S.T. ve S.Ç. isimli şahıslar ile birlikte öğrenci servis aracına yükledikleri tespit edilmiş, yüklemenin bitmesini müteakip yapılan takip sonrasında araç durdurulmuştur. Araç içerisinde yapılan arama neticesinde, aracın arka bölümüne istiflenmiş ve satışa hazır vaziyette 176 kg esrar  ele geçirilmiştir.

 

Olayla ilgili olarak ele geçirilen uyuşturucu madde muhafaza altına alınmış, (3) şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir. 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''denildi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-DİYARBAKIR

 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DİYARBAKIR'DA, , OKUL, SERVİS, ARACINDA, 176, KİLO, ESRAR, YAKALANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı