Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 09:00 Bu haber 296 kez okundu
 
DİSK’TEN İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NA TEBRİK ZİYARETİ
Belediye Haberleri Haberi
DİSK’TEN İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NA TEBRİK ZİYARETİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Temmuz ayının son meclis toplantısını tamamladıktan sonra mesaisini tebrik ziyaretlerine ayırdı. İmamoğlu sırasıyla, Amedspor yöneticilerini, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nu, KKTC'nin Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü'yü ve son olarak DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu'nu kabul etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ağustos’ta tatilde olacak İBB Meclisi’nin Temmuz ayı son oturumunu yönetti. Başkan İmamoğlu meclis oturumunun hemen ardından mesaisini kendisini tebrik için gelen misafirlerine ayırdı. İlk olarak Amedspor yöneticileri ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile başkanlık makamından bir araya gelen İmamoğlu misafirleriyle keyifli bir sohbet etti. İmamoğluʹnu tebrik eden yöneticiler, İBB Başkanıʹna Amedspor forması hediye etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, ʹʹYanlarında olacağıma söz vermiştim. Bir sözüm vardı yönetime. Güzel bir kampanyası var Amedsporʹun. ʹAmedspor sensinʹ diyorlar. O zaman, Amedspor benim. Maçlarda buluşmak üzereʹʹ dedi. Amedsorʹun ardından Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve KKTCʹnin Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü de İmamoğluʹna ayrı ayrı tebrik ziyaretlerinde bulundu. İMAMOĞLU: “ENGELLEMELERE RAĞMEN İYİ GİDİYORUZ”
Günün son heyeti ise DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve sendika yöneticileri oldu. İmamoğlu heyete, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti iletti. ʹʹİyi gidiyorʹʹ diyen İmamoğlu, şunları söyledi: ʹʹBir yandan işlerimiz devam ediyor. Sizleri ağırlamak bizler için keyif, onur. İşlerimiz de önemli. Bir yandan kadrolarımızı olgunlaştırmak, politikalarımızı belirlemek… Ama şükürler olsun. Engellemelere rağmen iyi gidiyoruz. Biraz şirketler konusu var. Onları aşmaya çalışıyoruz. Yönetim kurullarını değişmesine yönelik genel kurul taleplerimiz vardı. Onlara dönük bir direnç var. Bunları aştığımız taktirde yolumuzda bir engel kalmayacak. Umarım hatadan dönerler. Dönmezlerse kendileri bilir. Bazı istifa etmeyen yönetim kurulları var vesaire… Neyse, böyle alıştık artık. 2 ayda bir tebrike gelirsiniz artık.ʹʹ

DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu da ʹʹ1 Mayısʹta da birlikteydik. Bundan sonraki süreçte de biz, her zaman demokrasiden ve emekten yana, hakkın, hukukun verilmesinden yana mücadelemizi sürdürmeye çalıştık hep birlikte. Zor bir süreç oldu ama sonuç olarak, son derece de iyi olduʹʹ diyerek İmamoğluʹnu seçimi kazanmasından ve ikinci kez İBB Başkanı olmasından dolayı tebrik etti.
Kaynak: Editör:
Etiketler: DİSK’TEN, İBB, BAŞKANI, İMAMOĞLU’NA, TEBRİK, ZİYARETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı