Haber Detayı
14 Ocak 2014 - Salı 10:05 Bu haber 1755 kez okundu
 
DİKKAT BAŞVURULAR YARIN SONA ERECEK!
İnternet üzerinden YGS için başvurular yarın saat 23.59'da sona erecek.
Resmi İlan Haberi
DİKKAT BAŞVURULAR YARIN SONA ERECEK!

İnternet üzerinden YGS için  başvurular yarın saat 23.59'da sona erecek.

2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvuru işlemleri yarın sona erecek.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, başvuru işlemleri 2 Ocak'ta başlayan ve yarın sona erecek 2014 ÖSYS başvuru süresinin uzatılmayacağını duyurmuştu.

ÖSYS'ye başvuru için sınav ya da sınavsız geçiş ücretini yatırmak yeterli olmuyor, başvuru işleminin, 2014 ÖSYS kılavuzunda belirtildiği şekilde tamamlanması gerekiyor.

İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların, ekranda "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" açıklamasını görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekiyor.

Başvuru merkezlerinde yapılan işlem sonrası adaya verilecek geçici şifrenin 2014-ÖSYS başvuru süresi içinde ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr (aday işlemleri sistemi)" adresinden değiştirmesi ve sınavın bütün aşamalarında hem de adayın sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olan bu şifrenin aday tarafından özenle korunması ve kesinlikle paylaşılmaması isteniyor.

İnternet üzerinden başvurular, yarın saat 23.59'da, başvuru merkezlerinden başvuru alma işlemi ise yarın mesai saati bitiminde sona erecek. 23 Mart 2014 tarihinde yapılacak YGS için başvuru sonuçlarına bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlatılacağından 2014-ÖSYS başvuru süresi uzatılmayacak.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: İnternet, üzerinden, YGS, için, , başvurular, yarın, saat, 2359da, sona, erecek
Yorumlar
Haber Yazılımı