Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 15:01 Bu haber 1655 kez okundu
 
DİKA GENEL SEKRETERLİĞİ GÖREVİNE AHMET ALANLI ASALETEN ATANDI
Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Ahmet Alanlı asaleten atandı.
Mardin Haberi
DİKA  GENEL SEKRETERLİĞİ GÖREVİNE AHMET ALANLI ASALETEN ATANDI

 Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevine  Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Mustafa Varank tarafından Ahmet Alanlı asaleten atandı.

 

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevine atananan Ahmet Alanlı,yeni görevine başladı. 28 Nisan 2020 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından vekaleten Genel Sekreterlik görevine atanan Ajansın Dış İlişkiler ve Fonlar Birimi Başkanı Murat Erçin'in ardından asaleten göreve geldi. Genel Sekreterlik makamı Eski Genel Sekreter Yılmaz Altındağ'ın 14 Nisan 2020 tarihinde Mardin İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü görevine atanmasının ardından boşalmıştı.

 

AHMET ALANLI KİMDİR?

 

1974 yılında Ordu'nun Korgan İlçesinde doğdu. Samsun Terme'de ilk orta ve lise eğitimini yaptı. Lisans eğitimini, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde 1999'da tamamlandı. Yüksek Lisansını Sakarya Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünde 2007'de bitirdi. Doktora eğitimi, Süleyman Demirel Üniversitesi,

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde tez aşamasındadır.

 

Şekerbank'ta Mali Tahlil ve İstihbarat Uzmanı olarak başladı. 2004-2014 arasında nerede Türkiye Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlüğü'nde Birim Yönetici olarak görev aldı. 2014'ten 2020'ye kadar Ankara'da Türkiye Finans Katılım Bankası'nda Şube Müdürü olarak çalıştı. 1 Haziran 2020 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Dicle Kalkınma Ajansı'na Genel Sekreter olarak atandı.

İngilizce, Rusça ve Arapça bilen Ahmet Alanlı evli iki çocuk babasıdır.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DİKA, , GENEL, SEKRETERLİĞİ, GÖREVİNE, AHMET, ALANLI, ASALETEN, ATANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı