Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 14:51 Bu haber 2128 kez okundu
 
DERİK İLÇESİNDE ARI KOVANI DAĞITILDI
Mardin il tarım ve orman müdürlüğü tarafından Derik ilçesinde Arı Kovanı dağıtımı gerçekleştirildi.Arı Kvanı dağıtım törenine Derik Kaymakamı Hakan KAFKAS, Mardin Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Şirin İMRAK ve Mardin İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ferhat BİLGE ve arı yetiştiricileri katıldı.
Mardin Haberi
DERİK İLÇESİNDE ARI KOVANI DAĞITILDI

Mardin il tarım ve orman müdürlüğü tarafından Derik ilçesinde Arı Kovanı dağıtımı gerçekleştirildi.Arı Kvanı dağıtım törenine Derik Kaymakamı  Hakan KAFKAS, Mardin Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Şirin İMRAK ve Mardin İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ferhat BİLGE ve arı yetiştiricileri  katıldı.

 

Mardin  Tarım ve Orman İl Müdürlüğü , Mardin İŞKUR Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Mardin Toplum Merkezi arasında imzalanan protokol kapsamında tarımda mesleki eğitim kursları açılarak Mardin^'in Derik İlçesinde Arı Yetiştiriciliği ve Bal üretimi eğitimi verilerek eğitime katılan her kursiyere   3 adet arı kovanı ve 1 adet arıcılık seti dağıtımı  gerçekleştirildi.

 

Arı Kovanı dağıtım Programı sonunda Mardin Tarım ve Orman İl Müdür  Mehmet Şirin İMRAK, Derik Kaymakamı Sayın Hakan KAFKAS'ı makamında ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/DERİK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DERİK, İLÇESİNDE, ARI, KOVANI, DAĞITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı