Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 11:03 Bu haber 1331 kez okundu
 
DENİZ OLMAYAN MARDİN'DE YÜZME SPORU GENÇLERE SEVDİRİLECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2.yüz günlük icraat programında yer alan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Mardin'de bulunan ilkokul 3. ve 4.Sınıf öğrencilerinin beden eğitimi ve oyun dersi saatlerinde okullarından alınarak, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Yüzme öğrenmeleri sağlanacak.
Mardin Haberi
DENİZ OLMAYAN MARDİN'DE YÜZME SPORU GENÇLERE SEVDİRİLECEK

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın 2.yüz günlük icraat programında yer alan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Mardin'de  bulunan ilkokul 3. ve 4.Sınıf öğrencilerinin beden eğitimi ve oyun dersi saatlerinde okullarından alınarak, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Yüzme öğrenmeleri sağlanacak.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen proje 3 dönem halinde yürütülecek olup, projenin sonuna kadar ülke genelinde 100 bin çocuğa yüzme öğretilmesi hedeflenmektedir.

 

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi ÇOMAKTEKİN; “Projenin hayata geçmesinden dolayı son derece memnun olduğunu, İl Müdürlüğümüze her türlü desteği sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun vatandaşlarımıza da sürekli açık olduğunu belirten ÇOMAKTEKİN, çocuklarımızın projenin sonunda yüzme öğrenmeleri temel hedefimizdir. Ayrıca; projede ortağımız durumunda olan Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de katkılarından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DENİZ, OLMAYAN, MARDİN'DE, YÜZME, SPORU, GENÇLERE, SEVDİRİLECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı