Haber Detayı
18 Ağustos 2019 - Pazar 13:47 Bu haber 11840 kez okundu
 
DEKİNSAN GRUP VE SİNANOĞLU GRUP'TAN MARDİN'DE DEV PROJE
Türkiye'nin Dev Şirketi DEKİNSAN Grup İle Mardin'in Önemli İnşaat Firması Sinanoğlu Grup Ortaklığında yürütülen Dev Proje olan ve Mardin’in 30.000 m2 kiralanabilir alanı ile önde gelen markaları bünyesinde barındıracak olan Alışveriş Merkezi inşaatı tamamlanma aşamasına geldi.
Mardin Haberi
DEKİNSAN GRUP VE SİNANOĞLU GRUP'TAN MARDİN'DE DEV PROJE

Türkiye'nin Dev  Şirketi DEKİNSAN Grup İle Mardin'in Önemli İnşaat Firması Sinanoğlu Grup  Ortaklığında yürütülen Dev Proje olan ve Mardin’in 30.000 m2 kiralanabilir alanı ile önde gelen markaları bünyesinde barındıracak olan Alışveriş Merkezi inşaatı tamamlanma aşamasına geldi.

 

Mardin'de Ticarete ve istihdama önemli katkı sağlayacak DEV Proje ile 50.000 Metrekarelik AVM ve 400 adet konut  ve akıllı bina konsepti ile   tarihi Mardin ile Yenişehir bağlantı noktasında, merkez çarşı Ravza Caddesi ile komşu durumda. Dev proje tamamalandığında Toplam 62 bin 200 metrekarelik inşaat alanına  ve  30 bin metrekarelik kiralanabilir alanı olacak.

 

Tamamlandığında binlerce kişiye istihdam yaratacak Proje Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'ın (Engineering News Record) müteahhitlerin bir önceki yılda ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettikleri gelirleri esas alarak yayınladığı "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listeine giren DEKİNSAN grup ve Mardin'in Önemli İnşaat şirketi olan Sinanaoğlı Grup ortaklığında yürütülen Dev Proje Mardin'in istihdamına ve Ekonomisine büyük katkı sağlayacak.Mardin Belediyesi ile Mardin Vilayet Binası arasında geliştirilen karma proje tüm bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere planlandı.

 

Mardian Mall, Mardin şehir merkezinde modern anlamda en büyük alışveriş merkezi ve modern konut projesi olarak faaliyet gösterecek. Bölgenin en önemli kentsel dönüşüm projesi olarak DEKİNSAN grup ile Sinanoğlu Grup tarafından geliştirilen proje ile 1970’li yılların 100 konutluk Öğretmenler Sitesi’nin dönüşüm projesi olarak geliştiriliyor.

 

Toplam 400 adet konut ile 30 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan proje akıllı bina konsepti ile güncel ihtiyaçları karşılamayı hedefliyor. Proje, tarihi Mardin ile Yenişehir bağlantı noktasında, merkez çarşı Ravza Caddesi ile komşu durumda. Toplam 62 bin 200 metrekarelik inşaat alanına sahip projenin 30 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bulunuyor.

 

Migros, LC Waikiki, Koton, De Facto, Mavi, Flo, Tekzen Yapı Market’in yer alacağı Mardian Mall AVM’nin bu yılın sonlarına doğru  himete girmesi bekleniyor.

 

 

DEKİNSAN GRUP HAKKINDA

 

Gerek Türkiye'de gerekse yurt dışında bir çok başarılı projenin altında imzası bulunan DEKİNSAN GRUP inşaat ve müteahhitlik alanlarındaki girişimleri ile 1993 yılında hizmet hayatına Ankara'da başlamıştır. Başladığı günden bugüne kadar ki bu uzun yolculuktan sonra DEKİNSAN GRUP bugün taahhüt, danışmanlık, projelendirme, malzeme temini, altyapı, üst yapı ve tasarla-yap hizmet alanlarındaki pek çok başarılı çalışmaları ile Türkiye'nin ve Cezayir'in en prestijli firmalarından biri olarak anılmaktadır.

 

Yurt dışındaki çalışmalarına 2004 yılında Cezayir'de SARL DEKİNSAN markasıyla başlayan DEKİNSAN GRUP, buradaki başarılı çalışmaları ile kısa zamanda Cezayir'in en çok aranan firmalarından biri haline gelmeyi başarmıştır.

 

Cezayir'deki kuruluşundan bu güne kadar geçen 15 yıllık zamanda faaliyetlerine ciddi oranda hız veren DEKİNSAN, böylece çalışmalarının büyük bir kısmına Cezayir'de devam etti. Firma, hali hazırda Cezayir'in batı yakasında 5 ayrı şehirde 35 şantiyede toplam 60.000 adet konut, Oran Üniversitesi içerisinde 3.000 kişilik İslami Bilimleri Fakültesi ve 240 yataklı bir hastane inşaatına devam etmektedir.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, oturuyor ve takım elbise

DEKİNSAN GRUP, konut projesi denildiğinde ilk akla gelen marka isim olmuştur. Yıllık 13.000 adet konut hayata geçirilerek ortalama 1.280.000 m2 yıllık inşaat alanı üretmektedir. Bu üretim sırasında 15.000'e yakın çalışanı ile ülkedeki en güçlü ve en prestijli firma olma özeliğine sahiptir.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

2006 yılında Kuzey Irak'ta DEKİNSAN COMPANY markasıyla başlayan DEKİNSAN GRUP, Süleymaniye Üniversitesi, Erbil İhsan Doğramacı Vakfı Koleji, Kuzey Irak Hükümeti Sanayi Bakanlığı ek bina inşaatları, 7 yıl boyunca yoğun olarak devam etti. 2013 yılında, ülkedeki ve dünyadaki siyasi ve ekonomik gelişmeler sebebi ile bu ülkedeki faaliyetlerine ara verdi.

 

Sektörde her zaman ismini zirveye taşımayı başaran DEKİNSAN GRUP aynı zamanda, Kalite ve istikrar bakış açısıyla; 2017 ENR'de ilk 250 Müteahhitlik firmasının içine girdi. Daha sonra 2018'de aynı listede 64 sıra birden yükselerek 225. Sıradan 164. sıraya yükseldi. Dekinsan Grup'un bu çıkışı liste'de en çok yükselişe imza atan firma olma özelliğini kazandırdı. Ve türk firmaları arasında 46. Sıradan 23.sıraya yükseldi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

ÖZEL HABER/ABDULLAH ORTAÇ

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DEKİNSAN, GRUP, VE, SİNANOĞLU, GRUP'TAN, MARDİN'DE, DEV, PROJE,
Yorumlar
Haber Yazılımı