Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 19:26 Bu haber 1087 kez okundu
 
DAĞCILIĞIN ACI KAYBI
Zirve Dağcılık Genel Merkez eski yöneticilerinden ve Feth Zirve Dağcılık Şubesi Yöneticilerinden Füsun Tanrıkulu' nun oğlu Fikret Emre'nin cansız bedenine 10 gün sonra ulaşıldı.
Gündem Haberi
DAĞCILIĞIN ACI KAYBI

Zirve Dağcılık Genel Merkez eski yöneticilerinden ve Feth Zirve Dağcılık Şubesi Yöneticilerinden Füsun Tanrıkulu' nun oğlu Fikret Emre 12 Mayıs  tarihinde kaya tırmanışı yapmak üzere Fethiye'deki evlerinden ayrılarak Mendos dağına gitmiş ve bir daha kendisinden haber alınamamış ve 16 Mayıs gününden itibaren de annesinin başvurusu üzerine arama çalışmaları başlatılmıştı.10 gündür yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda   26 Mayıs  saat 14:00 civarında  Zirve Dağcılık Fethiye Şube Başkanı Erkan Güngör' ün liderliğinde 7 kişilik arama ekibi Fikret'in cansız bedenine ulaşıldı.

 

Yaklaşık 1400 metre rakımda buldukları noktayı Afad ve JAK ekiplerine bildirerek, gelen ekiplerce 14 saat süren çalışma ile aşağı indirilmesi sağlandı.


Maalesef yapılan çalışmalara rağmen Fikret'i annesine kavuşturmaya yetmedi. Mekânı cennet, melekler yoldaşı olsun.  Başta sevgili arkadaşımız Füsun Tanrıkulu olmak üzere yakınlarına, tüm sevenlerine ve dağcılık camiasına başsağlığı diliyoruz.

 

Fethiye Zirve Dağcılık Doğa Sporları Şubesi olarak Arama çalışmalarına katılan Fikret Emre'nin üyesi olduğu Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü  üyesi gönüllülere, Bodrum, Muğla ve Marmaris Zirve Dağcılık Şube yönetici ve üyelerine, arama çalışmalarına uzaklardan gelerek katılan dağcı dostlarımıza, TDF İzmir İl Temsilciliği İZSAR gönüllü ekibine, AKUT, BAKUT, AFAD, JAK, MAG gibi adını burada sayamadığımız  tüm kurum kuruluş ve kulüplerimize desteklerinden dolayı Ayrıca Arama çalışmalarının başından itibaren canla başla çalışmalara katılan ve yöneten Likya Dağcılık Başkanı Yıldırım Beyazıt UMURTAĞ, TDF Antrenörü Murat Salim SEREN'e özverileri ve gayretleri için ayrıca teşekkür ederiz.  

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MUĞLS FETHİYE 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: DAĞCILIĞIN, ACI, KAYBI,
Yorumlar
Haber Yazılımı