Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 10:42 Bu haber 3300 kez okundu
 
CİZRE'DE YAŞAYAN MARDİNLİ GENÇ 23 SERTİFİKASI OLMASINA RAĞMEN İŞ BULAMIYOR
Şınak'ın Cizre ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki Mehmet Gökbalık isimli genç , çeşitli kurumların düzenlediği çalışmalara katılarak 23 farklı sertifika almayı başardı. Hayatını öğrenmeye adayan Gökbalık, 23 farklı sertifikası olmasına rağmen uzun süredir iş bulamamanın sıkıntısını yaşıyor.
Mardin Haberi
CİZRE'DE YAŞAYAN MARDİNLİ GENÇ 23 SERTİFİKASI OLMASINA RAĞMEN İŞ BULAMIYOR

Şınak'ın Cizre ilçesinde  yaşayan 34 yaşındaki Mehmet Gökbalık isimli genç , çeşitli kurumların düzenlediği çalışmalara katılarak 23 farklı sertifika almayı başardı. Hayatını öğrenmeye adayan Gökbalık, 23 farklı sertifikası olmasına rağmen uzun süredir  iş bulamamanın sıkıntısını yaşıyor.

 

 

Gazetecilik dahil çeşitli işlerde çalıştığını ancak halen işsiz olduğunu belirten Mehmet Gökbalık aldığı sertifikaların hiçbir işe yaramadığını belirterek  "Cizre Belediyesi'nde taşaron  firmaya bağlı olarak çalışıyordum. İşten çıkarıldım.  Cizre ilçesinde Özel sektör dahil  iş müracaatı yapmadığım  yer kalmadı. Evliyim ve  eşim doğum yapmak üzere bu nedenle de acil olarak işe girmem lazım.Bu nedenle de Kamu veya özel sektörde verilecek her işe talibim,İlgililerden ve yetkililerden acilen  işe alınmamı istirham ediyorum.23 sertifikam olmasına rağmen ne kamu kuruluşlarında ne de özel şirketlerde iş verilmiyor.  " dedi.

 

 

Eşinin doğunm günlerinin yaklaştığını belirten Mardinli Genç,uzun süredir oturduğu evin kirasını ödeyemediğini kış günlerinde yaşadığımız bugünlerde hem elektirik hem de su paralarını ödemekte güçlük çektiğini belirterek,verilecek her işe talibim,yeter ki evimin geçimini sağlayabilecek bir işe acilen ihtiyacım var.Cizre Kaymakamlığından,Cizre Belediyesinden işe alınmam konusunda destek bekliyorum.Sadaka değil acilen çalışacak işe ihtiyacım var''Dedi

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ŞIRNAK/CİZRE

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: CİZRE'DE, YAŞAYAN, MARDİNLİ, GENÇ, 23, SERTİFİKASI, OLMASINA, RAĞMEN, İŞ, BULAMIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı