Haber Detayı
07 Haziran 2013 - Cuma 12:40 Bu haber 2160 kez okundu
 
CHP ÖRGÜTÜNDEN GEZİ PARKI DESTEKÇİSİNE DESTEK
Taksim Gezi Parkı direnişine destek vermek amacıyla sokaklara çıkan vatandaşlardan biri olan Sevgi Korkmaz, aşırı ve orantısız müdahaleden nasibini alanlardan sadece biri.
Gündem Haberi
CHP ÖRGÜTÜNDEN GEZİ PARKI DESTEKÇİSİNE DESTEK

Taksim Gezi Parkı direnişine destek vermek amacıyla sokaklara çıkan vatandaşlardan biri olan Sevgi Korkmaz, aşırı ve orantısız müdahaleden nasibini alanlardan sadece biri.

· Kızılay’daki müdahalelerde iki ayağı da kırılan Sevgi Korkmaz’ı CHP Çankaya ve Etimesgut İlçe Başkanları evinde ziyaret ederek tekerlekli sandalye desteğinde bulundular.

Gezi Parkı’na destek eylemlerine gelen, Kızılay’a gelen binlerce vatandaş arasına eşiyle birlikte Eryaman’dan gelerek katılan Sevgi Korkmaz, biber gazı bombalarından kaçarken iki bacağından birden yaralandı. Ambulans çağırılarak Numune Hastanesi’ne kaldırılan Korkmaz, gaz bombalarına maruz kalan vatandaşların hastane yoğunluğuna sebep olmasından dolayı saatler sonra ameliyata alındı. 

Yaşadığı korku dolu anları ziyaretçileri CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin ve CHP Etimesgut İlçe Başkanı Mehmet Yula’ya aktaran Korkmaz, kendisi gibi hastaneye yaralı olarak gelen gençlerin o haldeyken bile kulağına eğilip “Bir şeye ihtiyacınız var mı?” diye sormaları karşısında çok duygulandığını ifade etti. Gaz bombaları saldırısı sırasında Kızılay YKM önünde çaresizce yere yığıldığını göz yaşları ile anlatan Korkmaz, “Ben gençlerimizin bu kadar saldırıya maruz kalmasına üzülüyorum. Ben yere yığılıp kaldığımda polis hala üzerimden gençlere doğru gaz atıyordu. O panik içinde dahi utanarak izledim bu tabloyu.” dedi.

Korkmaz’ ı İlçe Kadın Kolu üyeleri ile birlikte ziyaret eden CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin ve CHP Etimesgut İlçe Başkanı Mehmet Yula da günlerdir süren hazin olayların birçok insanı olumsuz etkilediğini, kendilerinin de vatandaşlara yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve Sevgi Korkmaz’a da hareketlerini kolaylaştırması için tekerlekli sandalye desteğinde bulunduklarını ifade ederek yaşananların son bulmasını temenni ettiler. Sevgi Korkmaz da desteklerinden dolayı başkanlara teşekkür etti.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

 
 
 
 
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: , Taksim, Gezi, Parkı, direnişine, destek, vermek, amacıyla, sokaklara, çıkan, v
Yorumlar
Haber Yazılımı