Haber Detayı
25 Haziran 2013 - Salı 00:30 Bu haber 1119 kez okundu
 
FESTİVALDE ''ISLANMA YARIŞI''İLGİ ODAĞI OLDU
BÜYÜK ANKARA FESTİVALİ’NDE ANFA STANTINDA YER ALAN “KONUŞAN VE ISLATAN ÇEŞME”, ANKARALILARIN BÜYÜK İLGİSİNİ ÇEKİYOR
Sağlık Haberi
FESTİVALDE ''ISLANMA YARIŞI''İLGİ ODAĞI OLDU

“Büyük Ankara Festivali”nde konserlerle birlikte birbirinden değişik organizasyonlar, eğlenceler renkli görüntülerle unutulmaz anıların yaşanmasına neden oluyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl Atatürk Kültür Merkezi Alanı’nda (eski Hipodrom) 6.’sı düzenlenen “Büyük Ankara Festivali”nde kurulan çok sayıda stantta her yaştan Ankaralılar eğleniyor ve stres atıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin park ve rekreasyon alanlarının bakımını ve işletmesini yapan ve bir Büyükşehir Belediyesi şirketi olan ANFA Ankara Altınpark İşletmeleri’nin standında yer alan “Konuşan ve Islatan Havuz”, her yaştan Ankaralının büyük ilgisini çeken eğlencelerden biri haline geldi.

 

-KIZDIKÇA ISLATIYOR

ANFA standında yer alan “Konuşan ve Islatan” çeşmenin çevresine toplanan çocuklar önce çeşme ile konuşmaya çalışıyor. Çeşmeyi kontrol eden ve “gizli” bir köşede yer alan bir görevli havuza yerleştirilen bir ses sistemi sayesinde hareketlerini izlediği çocuklarla sohbet ediyor ve onlarla şakacı konuşmalar yapıyor.

Çeşmenin konuştuğunu düşünen çocuklar ve gençler de çeşmeden gelen seslere karşılık veriyor ve çeşmeyi kızdırmaya (!) çalışıyor. Tamamen bir oyun olan ve bir ANFA görevlisinin kontrolünde gerçekleşen kontrollü oyunda öfkelenen çeşme çocuklara su fışkırtıyor.

Yaz sıcaklarının iyice arttığı günlerin yaşandığı Ankara’da festival alanında “Islatan ve Konuşan Çeşme” Ankaralılar’ı hem güldürüyor hem de serinletiyor.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BÜYÜK, ANKARA, FESTİVALİ’NDE, ANFA, STANTINDA, YER, ALAN, “KONUŞAN, ISLATAN, ÇEŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı