Haber Detayı
30 Haziran 2013 - Pazar 13:03 Bu haber 1097 kez okundu
 
Çankaya Mahallelerini Güzelleştiriyorlar
Çankaya Belediyesi’nden mahallelerde başlattığı topyekün çalışma devam ediyor…
Belediye Haberleri Haberi
Çankaya Mahallelerini Güzelleştiriyorlar

Çankaya Belediyesi’nden mahallelerde başlattığı topyekün çalışma devam ediyor…

Çankaya Belediyesi ekiplerince mahallelerde başlatılan topyekün çalışma Güzeltepe’nin ardından Çukurambar’da devam ediyor.
Mahallelerde sorumluluk alanı ayırt etmeksizin tüm sokakları asfalt ve kaldırımla donatan Çankaya Belediyesi, bu sezon çalışmaları bir adım daha ileri taşıyıp kaldırımı ve asfaltı yeniledikten sonra mahallelere banklar, çiçeklikler ve çöp konteynerleri yerleştirecek.
Güzeltepe Mahallesi’nde başlatılan çalışmalar devam ederken öte yandan Çukurambar’a da giren ekipler semtlerin çehresini değiştiren yenileme çalışmalarını sürdürüyorlar. Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirerek çalışmalarına yön verdiklerini dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, önceki çalışma sezonunda Öveçler, Balgat gibi semlterde gerçekleştirilen çalışmaları bir adım ileriye taşıdıklarını ifade etti. Çalışmalarında yurttaşlardan gelen talepleri esas aldıklarını söyleyen Başkan Tanık, “Çankayalıları beton binalar arasında sıkışıp kalmaktan kurtarmak için yeşil alan düzenlemelerimizi ve parklarımızın sayısını artırırken, diğer yandan oyun sokakları ve mahalle içi düzenleme uygulamalarıyla onlara hakettikleri yaşanabilir bir çevre sunmaya çalışıyoruz” dedi.


ABDULLAH ORTAÇ(AHA)ANKARA-ÇANKAYA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Çankaya, Belediyesi’nden, mahallelerde, başlattığı, topyekün, çalışma, devam, ed
Yorumlar
Haber Yazılımı