Haber Detayı
04 Haziran 2013 - Salı 19:50 Bu haber 1099 kez okundu
 
Çankaya Başkanı Tanık'tan Açıklama
ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI BÜLENT TANIK:''GAZ BOMBALARINDAN ÇANKAYA BELEDİYESİ DE NASİBİNİ ALDI''
Belediye Haberleri Haberi
Çankaya Başkanı Tanık'tan Açıklama

Taksim Geziparkı’na destek amacıyla Pazartesi Ankara’da gerçekleştirilen eylemler sırasında çoğunlukla liseli gençlerden oluşan göstericilere polis gaz bombası ile sert şekilde müdahale ederken, Ankara'da eylemlerin yoğunlaştığı bölge Kızılay oldu.

· Sakarya ve Ziya Gökalp Caddelerinde yoğunlaşan eylemlerden ve bu sırada atılan gaz bombalarından bir çok kamu binası gibi Çankaya Belediyesi binası da nasibini aldı. Bina çevresindeki kent mobilyaları ve dış cephe unsurları zarar görürken, gazdan etkilenen personel ve vatandaşlar bina girişinde oluşturulan revirden acil sağlık hizmeti aldılar.

Çatışmalar sırasında atılan gaz bombalarından biri kafasına isabet eden Çankaya Belediyesi çalışanı Muharrem Dalsüren ağır biçimde yaralandı. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Dalsüren’i kaldırıldığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’de ziyaret ederek Acil Servis doktorlarından durumu hakkında bilgi aldı. Şuuru yerine gelen Dalsüren'le de görüşen Tanık, doktorların gözü kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediklerini bildirdi.

TANIK, YARALILARI ZİYARET ETTİ

Başkan Tanık, ziyaret ettiği Hacettepe Hastanesi Acil Servisi'nde Kızılay meydanında araç saldırısına uğrayan Yılmaz Yaldız ve ailesi ile de ilgilendi. Taburcu edilen Yaldız'ı belediyeden çağırdığı hasta nakil aracı ile evine gönderen Tanık, acil şifalar diledi.

Tanık ayrıca Numune Hastanesi'ni ziyaret ederek yine bir başka yaralı belediye personeli ile görüşüp geçmiş olsun dileklerini sundu. Numune Acil'de bekleyen Ethem Sarısülük'ün ailesi ile de görüşen Tanık, sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Kamuoyuna yansıtılan bilgilerin yanlış olduğunu söyleyen Sarısülük Ailesi umutlarını yitirmediklerini dile getirerek yanlarında olan dostlarına teşekkür ettiler.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ÇANKAYA, BELEDİYE, BAŞKANI, BÜLENT, TANIKGAZ, BOMBALARINDAN, ÇANKAYA, BELEDİYESİ
Yorumlar
Haber Yazılımı