Haber Detayı
03 Temmuz 2013 - Çarşamba 12:14 Bu haber 1203 kez okundu
 
Business sınıfı yolcularının seyahat deneyimlerini zenginleştiriyor
Skyteam Global Ortaklığı bugün Atatürk Havalimanı’nda yeni Dinlenme Salonu’nu hizmete sundu. Bu ortaklığa üye olan 10 havayolundan herhangi biri ile seyahat eden Elite Plus, First ve Business Sınıfı yolcular yeni dinlenme salonundan faydalanabilecekler. Salonda her yıl 70.000’den fazla yolcunun ağırlanması bekleniyor.
Mardin Haberi
Business sınıfı yolcularının seyahat deneyimlerini zenginleştiriyor

Skyteam Global Ortaklığı bugün Atatürk Havalimanı’nda yeni Dinlenme Salonu’nu hizmete sundu. Bu ortaklığa üye olan 10 havayolundan herhangi biri ile seyahat eden Elite Plus, First ve Business Sınıfı yolcular yeni dinlenme salonundan faydalanabilecekler. Salonda her yıl 70.000’den fazla yolcunun ağırlanması bekleniyor. 

TAV ''primeclass'' tarafından işletilen Skyteam’in İstanbul’daki salonu, Skyport adı altında geliştirilen havalimanı deneyimini iyileştirme projesinde önemli bir adım. Skyteam üye havayollarının tüm dünya havalimanlarında aynı donanımlara sahip olmasını hedefleyen Skyport, yolcuların seyahat deneyimlerini yüksek kalitede olmasını amaçlıyor. Bu proje kapsamında 2013 sonunda Sidney’de ve 2014 yılnda Bejing’de de yeni Skyteam Salon’ları hizmete sunulacak.

Yeni salon, ortaklığın temelini oluşturan ‘caring more about you – sizin için daha fazla’ felsefesiyle de örtüşüyor. 350 metrekareden oluşan salonda aynı anda 90 yolcu ağırlanıyor. Salonda çalışma bölümünde Wi-Fi bağlantısı ve yazıcı kullanımı; dinlenme bölümünde oksijen barı ve masaj koltukları; yemek bölümünde açık büfe yemek servisi ve bar; 70’den fazla elektrik güç kaynağı ve okuma bölümü bulunuyor.

Skyteam’in İlk hizmete sunduğu Londra Heathrow Terminal 4’deki salonu örnek alınarak inşa edilen salon yuvarlak tasarımlı modern mobilyalara ve bronz malzemeden yapılmış özel Skyteam aydınlatmasına sahip. Dört duvarının ikisinde yer alan büyük pencereler doğal ışık aydınlatmasına imkan sağlarken üçüncü duvarda yer alan ‘canlı duvar’ çeşitli bitkilerden oluşan dikey bir orman görünümüyle ile doğal bir ortam sunuyor. Çalışan veya sadece dinlenen yolculara uygun bir ortam sağlamak amacıyla televizyon sistemi ayrı bir odada bulunmakta.

“Sunduğumuz yenilikleri arttırmak amacıyla açılan yeni salon, yolcularımıza daha iyi servis verme imkanı oluşturacak ve İstanbul’a uçuş yapan üye havayollarımıza ortak bir sinerji sağlayacaktır” diyen Skyteam Managing Director’ı Michale Wisburn, “Türkiye dünyanın en hızlı gelişen ekonomilerinden biri ve Skyteam ortak havayollarının İstanbul’a yaptığı global bağlantıları ile yatırımımız bu dinamik pazarda gücümüzü arttıracaktır” dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuş yapan Skyteam Ortak Havayolları: Aeroflot, Air France, Alitalia, China Southern, Delta Hava Yolları, Kore Havayolları, KLM, Middle East Airlines (MEA), Tarom and Suudi Arabistan Havayolları.

Açılışa Katılan Yetkililer: Üye havayollarını temsilen Air France KLM’den Dünya’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Patrick Alexandre

Skyteam’i temsilen Sn. Tae Joon Kim & Sn. Paul Fijen

TAV’ı temsilen Sn. Ali Bora İşbulan

Editöre Not: Skyteam Lounge Dünya'da Londra dan sonra ikincisi Atatürk Havalimanın da açıldı.

SkyTeam Hakkında

Skyteam, yolcularına, üye havayolları sayesinde daha fazla noktaya ve daha çok sayıda uçuş ve daha kolay bağlantı imkanı sağlayan global bir havayolu ortaklığıdır. Yolcular Skyteam uçuş ağı ile tüm üye havayollarından mil kazanma ve kullanma imkanına sahiptir. Skyteam üye havayolları dünya çapında 530 salon sunmaktadır. Skyteam’e üye olan 19 havayolu sırasıyla: Aeroflot, Aerolíneas Argentinas, Aeroméxico, Air Europa, Air France, Alitalia, China Airlines, China Eastern, China Southern, Czech Airlines, Delta Hava Yolları, Kenya Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Korean Air, Middle East Airlines, Suudi Arabistan Havayolları, TAROM, Vietnam Airlines and Xiamen Airlines. SkyTeam yılda 569 milyon yolcusuna günde 178 ülkedeki 1,024 şehre

günde yaklaşık 15,000 uçuş sunmaktadır.


ABDULLAH ORTAÇ-ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Skyteam, Global, Ortaklığı, bugün, Atatürk, Havalimanı’nda, yeni, Dinlenme, Salo
Yorumlar
Haber Yazılımı