Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 13:20 Bu haber 1100 kez okundu
 
BÜLENT AYTAÇ'IN RESONANT SERGİSİ CANVAS ART GALERİ'DE
Bülent Aytaç| Resonant sergisi 12 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında Canvas Art Gallery Ankara’da sanatseverler ile buluşuyor.
Kültür ve Sanat Haberi
BÜLENT AYTAÇ'IN RESONANT SERGİSİ CANVAS ART GALERİ'DE

Bülent Aytaç| Resonant sergisi 12 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında Canvas Art Gallery Ankara’da sanatseverler ile buluşuyor. 


Pofesyonel resim hayatına 1999 tarihinden bu yana devam eden, pek çok karma sergide yer alan Aytaç, ikinci kişisel sergisi “Resonant” ile Canvas Art Gallery Ankara, İran Cad. Hayat Apt. 17/C Kavaklıdere adresinde izleyicilerin karşısına çıkıyor. 


Sergide yer alan resimlere ilk bakıldığında sanatçının Vanitas üslubuna gönderme yaptığı dikkat çekmektedir. Nesneleri sembolik anlamlarıyla kullanmasına karşın onlara metaforik bir anlam yükleyen Aytaç, üslubunu şu şekilde açıklıyor:


”...Boş bir kase natürmortunu ele alalım. Aslında bu sadece bir kase değildir. Kase, hayatın akıp gitmekte, bitmekte, dolmakta, taşmakta olduğunu hatırlatır. Damlayan bir musluk da keza böyledir. Yaşamı hatırlatır. An ve an yitip giden zamandır...” 


Sanatçı resimlerin konularında yarattığı üst anlamı fırçasına da taşır. Resimlerinde üst üste sayısız boya katmanlarını bir araya getirerek; titreşimli, yankılı, göz alıcı bir üslup oluşturmuş ve bunu sergiye adını veren “Resonant ” ile açıkça ifade etmiştir.
Sergideki en dikkat çekici eserlerden biri elinde mumla “İnsan arıyorum, insan,” diyen Diyojen tasviridir.


İzleyiciyi, yoğun fırça darbeleriyle ilk bakışta içine alan ve resimler karşısında düşünmeye iten  “Resonant” 12 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BÜLENT, AYTAÇ'IN, RESONANT, SERGİSİ, CANVAS, ART, GALERİ'DE,
Yorumlar
Haber Yazılımı