Haber Detayı
08 Haziran 2013 - Cumartesi 09:44 Bu haber 3674 kez okundu
 
BODRUM CAFE THEATRE İLE TANIŞTI...
Yılların sanatçısı stand up ustası Metin Sakoğlu, Bodrum Konacık’ta Cafe Theatre açarak Bodrumluları kucakladı. Halen İstanbul’da Suadiye’de Bağdat Caddesi’ndeki Cafe Thetre’da sahne alan sanatçı, yaz boyunca Bodrumlularla olacak. Cafe Thetre sahnesinde dönüşümlü olarak tanınmış sanatçılar gösteri yapacaklar
Türk Dünyasından Haberler Haberi
BODRUM CAFE THEATRE İLE TANIŞTI...

  • Fotoğraf

Bodrum Konacık’ta açılan Aveneu AVM’de bir cafe theatre açan sanatçı Metin Zakoğlu’nun mekanının açılışında dostları yalnız bırakmadı. (Soldan sağa) Bodrum Halk Eğitimi Merkez Müdürlüğü  öğretmenleri Müzetda Tokmak Bulu, Hacer Sönmezateş, Gazeteci Necdet Buluz, Metin Zakoğlu, MHP Bitez Belde Başkanı Nevzat Kanber, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Red Dragon Çin Lokantalarının işletmecisi Haşim Işık ve iş adamı Fahrettin Arslan.

Fotoğraf

Cafe Theatre’nin açılışında sanatçı Metin Zakoğlu’na verilen hediyelerden biri de Atatürk, İnönü ve Çakmak’ı içine alan bir tabloydu. Büyük alkış alan tablo ile sanatçı Metin Sakoğlu ve eşi,oğlu ve Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ve eşi birlikte sahnedeler.

 

 

 BODRUM CAFE THEATRE İLE TANIŞTI...

 

STAND UP USTASI METİN SAKOĞLU

KONACIK’TA DA BİR TİYARO AÇTI

 

                                                  Yılların sanatçısı stand up ustası Metin Sakoğlu, Bodrum Konacık’ta Cafe Theatre açarak Bodrumluları kucakladı. Halen İstanbul’da Suadiye’de Bağdat Caddesi’ndeki Cafe Thetre’da sahne alan sanatçı, yaz boyunca Bodrumlularla olacak. Cafe Thetre sahnesinde dönüşümlü olarak tanınmış sanatçılar gösteri yapacaklar.

                                                 Bodrum Konacık’ta yeni açılan Avenua AVM içinde Cafe Thetra açan Metin Sakoğlu, ilk gösterisini AVM’nin açılışı nedeni ile yapmıştı. 7 Haziran gecesi de cafe’nin açılışı nedeni ile gösterilerine de başladı. Cafe’nin açılışını Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ile birlikte kurdeleyi keserek açan sanatçı “Hedefim, Cafe Thetra’ları yaygınlaştırmaktır. Şimdi Antalya ve Ankara’da da birer Cafe Theatre açmak için çalışıyorum” dedi.

                                                   Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun ise, konuklarla yaptığı sohbette, beldelerinde sanata, sanatçılara destek verdiklerini, bunun aynı zamanda bir belediyecilik kültür hizmeti olduğunu söyledi. Başkan Tosun “Bodrum giderek kabına sığmıyor. Konacık ise, Bodrum’da örnek gösterilen bir belde haline geldi. Burada kültür ve sanatsal etkinlikler de ağırlıklı olarak dikkat çekiyor. Biz de belediye olarak bu etkinliklere ve hizmet verenlere yardım ve desteğimizi esirgemiyoruz” dedi.

                                                    Metin Zakoğlu, 1994 yılında kurduğu tiyatrosunu birbirinden farklı mekânlarda yaşatmaya devam edecek. Evde tiyatro, hastanede tiyatro, engellilere tiyatro gibi mekân deneyimlerinden sonra şimdi de Bodrum’lularla buluşan sanatçı şimdi de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Cafe Theatre alanında iddiasını sürdürüyor.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Yılların, sanatçısı, stand, up, ustası, Metin, Sakoğlu, Bodrum, Konacık’ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı