Haber Detayı
06 Mart 2016 - Pazar 09:31 Bu haber 2541 kez okundu
 
BİRSEN TEMİR,KADINLARI DAYANIŞMAYA ÇAĞIRDI
Anadolu kadın hareketi başkanı Birsen TEMİR ve Halk Evleri önceki genel başkanı İlknur BİROL Balıkesir Ayvalık ta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen söyleşiye katıldılar.
Siyaset Haberi
BİRSEN TEMİR,KADINLARI DAYANIŞMAYA ÇAĞIRDI

Anadolu kadın hareketi başkanı Birsen TEMİR ve Halk Evleri önceki genel başkanı İlknur BİROL Balıkesir Ayvalık ta  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında  düzenlenen söyleşiye katıldılar.

Her iki konuşmacı da AKP iktidarının kadını  eve kapatmaya ve sosyal hayattan koparmaya çalıştığını söylediler.

Temir yaptığı konuşmada Ortadoğuya demokrasinin kadın eliyle geleceğini , özgür ve ekonomik sorunlarını aşmış kadınların Atatürkçü , çağdaş ve yurtsever nesiller  yetiştireceğini bununda ancak örgütlü kadınla olacağını söyledi.

Temir AK SARAY ı MOR SARAY yapmak için , kadın cinayetlerinin son bulması için , hukukun üstünlüğünün hakim olması için kadınları dayanışmaya çağırdı.

Söz alan Birol tarihsel süreçte kadını , kadının toplum içerisindeki yerini ve bu süreçte önder olan kadınları ve mücadelelerini anlattığı konuşmasında tüm kadınların ve kadın örgütlerinin birlikte hareket ederse akp iktidarından kurtulabileceklerini söyledi.

Geniş bir katılımın olduğu söyleşide kadınlar hep birlikte AK SARAYI MOR SARAY yapacağız sloganları attılar.

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BİRSEN, TEMİR,KADINLARI, DAYANIŞMAYA, ÇAĞIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı