Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 09:15 Bu haber 4413 kez okundu
 
BATMAN MİLLETVEKİLİ TİRYAKİ;''AMEDSPOR'A YÖNELİK IRKÇI SALDIRILAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ''
HDP Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bir süredir Amed Sportif Faaliyetler Kulubü'ne yönelik "ırkçı ve milliyetçi saldırılar" gerçekleştirildiğini öne sürdü.
- Haberi
BATMAN MİLLETVEKİLİ TİRYAKİ;''AMEDSPOR'A YÖNELİK IRKÇI  SALDIRILAR  GERÇEKLEŞTİRİLDİ''

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki, Sakaryaspor ile Amed Sportif Faaliyetler Kulübü karşılaşmasında yaşanan olaylara ilişkin, "Futbolda şiddetin önlenmesi için gerekli önlemlerin alınması konusunda elimizden geleni yapacağız." dedi. Tiryaki, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, bir süredir Amed Sportif Faaliyetler Kulubü'ne yönelik "ırkçı ve milliyetçi saldırılar" gerçekleştirildiğini öne sürdü. Sakaryaspor ile Amed Sportif Faaliyetler Kulübü karşılaşmasında yaşananlara değinen Tiryaki, "Bu türden bir saldırının kimin tarafından ve kime karşı yapılırsa yapılsın ırkçılık dışında bir sıfatla nitelendirilmesi olanaksızdır." ifadesini kullandı. 


Yaşananlar sonrasında bir takım temaslarda bulunduklarını aktaran Tiryaki, "Futbolda şiddetin önlenmesi için gerekli önlemlerin alınması konusunda elimizden geleni yapacağız. Bu tür sorunların takipçisi olacağız. Amedspor yönetimi ve taraftarına bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BATMAN, MİLLETVEKİLİ, TİRYAKİ;''AMEDSPOR'A, YÖNELİK, IRKÇI, , SALDIRILAR, , GERÇEKLEŞTİRİLDİ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı