Haber Detayı
29 Haziran 2013 - Cumartesi 16:56 Bu haber 1285 kez okundu
 
BAŞKENT'Lİ İZCİLER ATASINA KOŞTU !
Başkent Ankara ‘da İzcilik Gönüllüleri Derneği yüzlerce izci gönüllüsü, izci,lider ve izci kulüplerinin desteğini arkasına alarak Anıtkabir’e koştu.
Sağlık Haberi
BAŞKENT'Lİ İZCİLER ATASINA KOŞTU !

Başkent Ankara ‘da İzcilik Gönüllüleri Derneği   yüzlerce  izci gönüllüsü, izci,lider ve izci kulüplerinin desteğini arkasına alarak Anıtkabir’e koştu.

 Ülkemizdeki 100 yıllık izcilik hareketinin geçmişi incelendiğinde teşkilatımızın kurulması ve güçlenmesi hususlarında Ulu Önder Atatürk’ün varlığı ve desteği tarihi bir gerçektir.Olağan Genel Kurulları geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren İzcilik Gönüllüleri Derneği  ortak inancımız doğrultusunda;
Yeni yüzyılda da değişmez Başizcimiz Ulu Önder Atatürk’ün ilkeleri ışığında ve gösterdiği yolda gideceğimizi, bu vesile ile bağlılığımızı bir kez daha huzurunda tekrarlamak istiyoruz diyerek 7’den 70’e Türkiye’nin dört bir yanından gönüllülerle Anıtkabirde buluştu.
                İzcilik haraketine gönül vermiş yüzlerce izci’nin huzurunda mozoleye çelenk koyan Aşkın ÜCVET, Anıtkabir özel defterine ; Atam , Huzurundaki bizler senin izcilerin senin liderlerin olarak hazırız. Bize gösterdiğin yolda Bize verdiğin emirde çalışmaya , durmadan ilerlemeye devam edeceğiz. 100 yıllık izcilik hareketimizin önderi oldun ve ilelebet  BAŞ İZCİMİZ kalacaksın Buna söz veriyoruz. Diye yazdı.


ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Başkent, Ankara, ‘da, İzcilik, Gönüllüleri, Derneği, , , yüzlerce, , izci, gönül
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞKENT'Lİ İZCİLER ATASINA KOŞTU !
BAŞKENT'Lİ İZCİLER ATASINA KOŞTU !
BAŞKENT'Lİ İZCİLER ATASINA KOŞTU !
BAŞKENT'Lİ İZCİLER ATASINA KOŞTU !
Yorumlar
Haber Yazılımı