Haber Detayı
10 Temmuz 2013 - Çarşamba 16:46 Bu haber 980 kez okundu
 
Başkan Özden İlk İftarı Şehit Evi'nde Açtı
Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilk iftarını Şehit yakınlarının evinde yaptı.
Belediye Haberleri Haberi
Başkan Özden İlk İftarı Şehit Evi'nde Açtı

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilk iftarını Şehit yakınlarının evinde yaptı.   

Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden ve 1993 yılında vatani görevini yaptığı esnada Şehit olan Selami Şahin’in babası Ahmet Şahin’i evinde ziyaret eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Ramazan ayının ilk iftarını Şehit ailesinin sofrasında yaptı.

                 Aile fertleri ile tek tek ilgilenen Başkan Özden, ziyarette ailelerin istek ve taleplerini de dinledi.

                 Onbir ayın sultanı Ramazan ayının ilk iftarının tüm inananlar açısından önemine değinen Başkan Özden, bu önemli ayda şehit yakınlarıyla birlikte olmaktan büyük bir onur duyduğunu belirtti. Bugüne kadar yaptığı ziyaretler arasında, şehit yakınlarına yaptığı ziyaretlerin kendisi için çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Özden, ’’Bugüne kadar yaptığım tüm ziyaretlerin arasında şehit yakınlarına ve gazilere yaptığım ziyaretler benim için ayrı bir önemi bulunmaktadır. Çocuklarını, eşlerini, yakınlarını, en sevdiklerini bu vatan için, bu millet için feda eden insanlarla birlikte olmak çok güzel bir duygudur. Bu duygu anlatılmaz, yaşanılması gerekir. Bunun içinde bu ailelerimizle fırsat buldukça sık sık bir araya geliyoruz. Şehitlik ve gazilik bizim için en büyük mertebedir. Hepsinin ruhu şad olsun’’ dedi.

                 Kendileri ile yakından ilgilenilmesinden çok memnun olduğunu kaydeden Ahmet Şahin, yapılan ziyaretin acılarını bir nebze de olsa hafiflettiğini ve kendilerine sahip çıkıldığını hissettirdiğini ifade etti.


ABDULLAH ORTAÇ

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA-ÇUBUK

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Çubuk, Belediye, Başkanı, Lokman, Özden, ilk, iftarını, Şehit, yakınlarının, evi
Yorumlar
Haber Yazılımı