Haber Detayı
07 Temmuz 2013 - Pazar 17:57 Bu haber 1151 kez okundu
 
BAŞKAN DEMİR BOĞAZI YÜZEREK GEÇTİ
FATİH BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR BU YIL DA İSTANBUL BOĞAZINI YÜZEREK GEÇTİ
Belediye Haberleri Haberi
BAŞKAN DEMİR BOĞAZI YÜZEREK GEÇTİ

Kıtalararası yüzen ilk belediye başkanı olan Mustafa Demir, geçen yıl 1 saat 20 dakikada tamamladığı parkuru bu sene 1 saat 03 dakika 52 saniyede tamamladı.

 Başkan Mustafa Demir, 6,5 kilometrelik Kanlıca-Kuruçeşme arasındaki etabı zorlanmadan bitirdi.

 Başkan Demir’i, ilk tebrik eden Bakan Kılıç oldu.

 Bu yıl 25.si düzenlenen Kıtalararası Boğaziçi Yarışları’na bin 500 yüzücü katıldı.

 Geçen yıl aynı yarışmada yüzen ve Kanlıca-Kuruçeşme arasındaki parkuru başarıyla tamamlayan Başkan Demir, bu yıl kendi rekorunu kırdı.

 Boğazı yüzerek geçen ilk ve tek belediye başkanı olan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir,  geçen yıl 1 saat 20 dakikada tamamladığı 6,5 kilometrelik parkuru bu yıl 1 saat 03 dakika 52 saniyede tamamladı.

 Birçoğu profesyonel olan bin 500 yüzücü ile birlikte kulaç atan Başkan Demir, 50-54 yaş kategorisinde yarıştı.

 Sporcu kişiliği ile de tanınan Başkan Demir, ‘Nasip olursa seneye tekrar katılmak istiyorum ve herkesin bu güzelliği yaşamasını tavsiye ediyorum. Bu sene de boğazın mavi ve serin sularında İstanbul’u kulaçlamak ve yarışmak çok zevkliydi. ‘ dedi. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Demir, Fatih Belediye Başkanı olarak bir amacının da İstanbul’a ve su sporlarına dikkat çekmek olduğunu sözlerine ekledi. İstanbul’da su sporlarını geliştirmek için birçok etkinlikler düzenlediklerini de vurgulayan Başkan Demir, herkesi İstanbul’a, Haliç’e su sporlarına davet etti.

Şu anda uluslararası taşımacılığa açık olan boğazı, Türkiye Olimpiyat Komitesi’nin kısıtlı bir zaman diliminde geçişe kapatabildiğini belirten Başkan Demir, ‘İnanıyorum ki Kanalistanbul’dan sonra, İstanbul Boğazı İstanbullular’ın olacak. İste o zaman güvenlikli parkurlar içinde tıpki Asya-Avrupa maratonunda olduğu gibi yüzme bilen herkesin Asya’dan Avrupa’ya geçeceğini hayal ediyorum.’ dedi. Başkan Demir şu anki taşımacılık yüzünden boğazda uzun süreli parkurların yapılamadığını sözlerine ekledi.

 Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’i, ilk tebrik eden ise Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç oldu. Başkan Demir, Bakan Kılıç’a 2 Kıta 1 Yarış organizasyonu dolayısıyla teşekkür etti.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL-FATİH

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: FATİH, BELEDİYE, BAŞKANI, MUSTAFA, DEMİR, YIL, DA, İSTANBUL, BOĞAZINI, YÜZEREK
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞKAN DEMİR BOĞAZI YÜZEREK GEÇTİ
BAŞKAN DEMİR BOĞAZI YÜZEREK GEÇTİ
BAŞKAN DEMİR BOĞAZI YÜZEREK GEÇTİ
BAŞKAN DEMİR BOĞAZI YÜZEREK GEÇTİ
BAŞKAN DEMİR BOĞAZI YÜZEREK GEÇTİ
Yorumlar
Haber Yazılımı