Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 16:04 Bu haber 2421 kez okundu
 
BAŞKAN ÖZDEMİR'DEN ''ENGELLİLER EVİ''NE ANLAMLI ZİYARET
Adıyaman'ın Gölbaşı ilçe Belediye Başkanı Yusuf Özdemir,Gölbaşı Belediyesi 'Engelsiz Evi’ni ziyaret etti.
Güneydoğu Bölge Haberleri Haberi
BAŞKAN ÖZDEMİR'DEN ''ENGELLİLER EVİ''NE ANLAMLI ZİYARET

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçe  Belediye Başkanı  Yusuf Özdemir,Gölbaşı Belediyesi   'Engelsiz Evi’ni ziyaret etti.

 

Başkan Özdemir'in Gölbaşı Belediyesi'ne ait Engellilerin Engelsiz Evi ziyaretine AK Parti Gölbaşı  İlçe Başkanı Hakan Toydaş ve AK Parti SKM Temsilcisi Mehmet Köseler de katıldı. 


Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, burada engellilerin yapmış olduğu cam seramik ve boyama çalışmalarını inceleyerek engellilerle bir süre sohbet etti.


Başkan  Özdemir, burada yaptığı konuşmada, “Gölbaşı Belediyesi Engelli Evinde her yıl yaklaşık 100 Engelli vatandaşımız çeşitli kurslarda eğitim almaktadır. Eğitimlerle engellilerin sosyalleşmesi ve toplumla kaynaşmaları sağlanmıştır. Ayrıca ihtiyacı olan engellilere ve yaşlılara tekerlekli sandalyeler verilerek yaşamlarına kolaylık sağlanmıştır.
Gölbaşı Belediyesi Engelli Evimizde Engelliler tarafından bone ve galoş yapımı kursu da 2014’ten beri devam etmektedir. Engellilerce üretilen bone ve galoşlar hastanelere, yurtlara, otellere ve eğitim kurumlarına satışı yapılarak engelli vatandaşlarımıza ek kazanç sağlamaktadır. 


Engelli evinde cam seramik Kursunda engelli vatandaşlarımız tarafından boyanan ürünler, ev dekorasyoncuları ve hediyelik eşya alım satımı yapanlar için de aranılan yer olmuştur.” dedi.


Gölbaşı Belediye Başkanı  Yusuf Özdemir, Gölbaşı Belediyesi Engelli Evinde yapılan çalışmalar için Usta Öğretici Suzan salık ve Kent Konseyi Başkanı Niyazi Arslan’a teşekkür etti.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ADIYAMAN/GÖLBAŞI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BAŞKAN, ÖZDEMİR'DEN, ''ENGELLİLER, EVİ''NE, ANLAMLI, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı