Haber Detayı
06 Haziran 2016 - Pazartesi 21:26 Bu haber 2274 kez okundu
 
BAŞKAN OBAMA'DAN ''RAMAZAN'' MESAJI
ABD Başkanı Barack Obama Ramazan nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.
Dünya Haberi
BAŞKAN OBAMA'DAN ''RAMAZAN'' MESAJI

ABD Başkanı Barack Obama Ramazan nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.

Başkan Obama Mesajında şunları söyledi:

''Bir yeniay daha kutsal Ramazan Ayı’nın başlangıcını müjdelerken, Michelle ve ben Amerika Birleşik Devleti’nde ve dünyanın her yerinde yaşayan müslümanlara en iyi dileklerimizi sunuyoruz.

Bu ay birçok kişi için tefekkür, manevi gelişim, af, sabır ve direnç, talihsizlere şefkat ve toplumlararası birliğe odaklanmak için bir fırsat teşkil etmektedir. Bu derslerin her biri başlı başına son derece derindir, bir arada alındıklarında ise ahenkli bir bütün haline gelirler. Ramazan aynı zamanda, aileler ve komşular iftar için bir araya gelirken dünyanın her yerinde en güzel yemeklerin sofraya konduğu aydır. 

Burada, Birleşik Devletler’de, milletimiz kadar çeşitli Müslüman topluluklarıyla bir arada olduğumuz için şanslıyız. Ülkeye yeni ayak basanların yanı sıra, soyları milletimizin başlangıcına dayanan Müslümanlar da var. Doktorlar, avukatlar, sanatçılar, öğretmenler, bilim insanları, topluluk liderleri, memurlar ve askeriye mensupları, her gece Amerika’nın dört bir yanındaki şehirlerde birlikte oruçlarını açacaklar.

Müslüman Amerikalıların bu mukaddes ayı kutlayışı, bana tek vücut olmuş bir Amerikan ailesi olduğumuzu hatırlatıyor. Bölücülük yapmayı ya da dini özgürlüklerimizi veya medeni haklarımızı kısıtlamayı amaçlayan seslere karşı Amerikalı Müslüman toplulukların yanındayım. Din ya da görünüş farkı gözetmeksizin, tüm Amerikalıların medeni haklarını muhafaza etmeye dair kararlılığım sürmektedir. Ortak insaniyetimize ve herkes için barış ve adalete bağlılığımızı kutluyorum.

Bu tefekkür ayında, tüm dünyada ve kendi arka bahçemizde çatışma ve güçlüklerden dolayı yerinden edilen milyonlarca hayatı da unutamayız. Bu yıl, birçok Müslüman Ramazan’ı evinde rahatça geçiremeyecek veya bayramı çocuklarıyla kutlayamayacak. Bu kişilerin acılarını hafifletmek için beraberce çalışmayı sürdürmek zorundayız. Bu kutsal ay, bize hepimizin ortak yükümlülüğü olan her bireyin itibarını koruma yükümlülüğünü hatırlatmaktadır. Ülkemizin kapılarını, Müslümanlar dahil olmak üzere, göçmen ve mültecilere açmayı sürdüreceğiz.

Başkanlığım süresince yaptığım gibi, bu vesileyle –bu yıl Ramazan ayının sonunda Ramazan Bayramı kutlaması kapsamında– Beyaz Saray’ın kapılarını Müslüman Amerikalılara açmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Başkan olarak Hükümetimin son Ramazan kutlamasını Ramazan Bayramı’nda Müslümanların Amerika’ya ve tüm dünyaya katkılarını anarak geçirmekten daha iyi bir yol düşünemiyorum. Ramazan kutlu olsun.''Dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BAŞKAN, OBAMA'DAN, ''RAMAZAN'', MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı