Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 08:21 Bu haber 4332 kez okundu
 
BAŞKAN BODUR'DAN''10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECELİER GÜNÜ'' MESAJI
Gündem Haberi
BAŞKAN BODUR'DAN''10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECELİER GÜNÜ'' MESAJI

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Başkanı Ahmet Fuat Bodur 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Başkan Ahmet Fuat Bodur yayınladığı mesajında;

 

“Basınımız, kamuoyunun gözü, kulağı ve vicdani kanaati olma gibi önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.

 

Bir süreç sonunda elde edilen bilginin habere dönüştürülmesi ve kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş̧ tarafsız, özgür ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal gelişmenin sağlanmasında önemli bir rolü vardır.

 

İletişim hızı ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu dünyamızda medya gücü, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamanın en önemli araçlarından biridir.

 

Medya iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, görsel ve yazılı basının yanı sıra internet haberciliğini ve sosyal medyanın etkinlik alanını neredeyse toplumun tüm kesimlerine ulaşacak şekilde kuşatmış; bu nedenle doğru ve tarafsız habercilik anlayışına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulur hale gelmiştir.

 

Görevini yaparken hukukun evrensel kuralları dışına çıkmaması, meslek ahlâkına uyması, kişi haklarına, özel hayata özen göstermesi, devletimizin ve milletimizin menfaatlerini gözeterek yayın yapması, bireylerin doğru haber alma ve bilgi edinmelerini sağlaması, gazeteciliğin en önemli sorumluluklarındandır.

 

Bu duygularla tüm medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice yıllara sağlık, mutluluk ve başarılara erişmelerini dilerim” dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-İSTANBUL

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BAŞKAN, BODUR'DAN''10, OCAK, ÇALIŞAN, GAZETECELİER, GÜNÜ'', MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı