Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 11:51 Bu haber 1337 kez okundu
 
BASK MARDİN İL TEMSİLCİSİ GÜNEŞ;''MEMURLAR KAZANDIKLARINI DEĞİL KAYIPLARINI BİRİKTİRİYOR''
BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) MARDİN İl Temsilcisi Sadullah GÜNEŞ bir basın açıklaması yaparak; TÜİK tarafından açıklanan Nisan ayındaki 1,31’lik TÜFE artışının, memurlara verilen Ocak zammının tamamını geri aldığı gibi, memurları alacaklı hale getirdiğini açıkladı.
Ekonomi Haberi
BASK MARDİN İL TEMSİLCİSİ GÜNEŞ;''MEMURLAR KAZANDIKLARINI DEĞİL KAYIPLARINI BİRİKTİRİYOR''


BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu)  MARDİN  İl Temsilcisi Sadullah GÜNEŞ bir basın açıklaması yaparak; TÜİK tarafından açıklanan Nisan   ayındaki 1,31’lik TÜFE artışının, memurlara verilen Ocak zammının tamamını geri aldığı gibi,   memurları alacaklı hale getirdiğini belirterek Nisan ayı enflasyonunun Ramazan ayı öncesinde  vurguna dönüştüğünü söyledi.
GÜNEŞ, basın açıklamasında şöyle dedi: 


“TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre Nisan  ayı tüketici enflasyonu (TÜFE) bir önceki aya göre 1,31, Aralık ayına göre ise 5,71  oranında artmıştır. 


2017 yılının ilk altı ayı için memur ve emeklilerinin aylıklarına yapılan yüzde 3’lük artış geri alınmakla kalmayıp, memur ve emeklileri için 2,71’lik alacak doğmuştur.


Ocak-Haziran  dönemi  için memurlara verilen artışın yılın ilk dört ayında eriyip alacaklı hale gelinmesi, önümüzdeki 2 ay boyunca memur ve emeklilerinin cepten yiyeceği  anlamına gelmektedir.


MEMURLAR KAZANDIKLARINI DEĞİL KAYIPLARINI BİRİKTİRİYOR


Hükümet ile Memur-Sen arasına imzalanan toplu sözleşmeye göre, 2017’nin ilk altı ayında memur ve emekliler enflasyon artışından doğan kayıplarını 2 ay daha sineye çekecekler, 2 ay daha kazandıklarını değil kayıplarını biriktireceklerdir.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BASK, MARDİN, İL, TEMSİLCİSİ, GÜNEŞ;''MEMURLAR, KAZANDIKLARINI, DEĞİL, KAYIPLARINI, BİRİKTİRİYOR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı