Haber Detayı
10 Şubat 2016 - Çarşamba 14:27 Bu haber 3129 kez okundu
 
BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU HOLLANDA'DA
Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nu Rotterdam'ın Zestienhoven Havalimanın'da Türkiyae'nin Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan, Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş ve Amsterdam Başkonsolosu Tolga Orkun tarafından karşılandı.
Dünya Haberi
BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU HOLLANDA'DA

Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nu Rotterdam'ın Zestienhoven Havalimanın'da Türkiyae'nin Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan, Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, Deventer Başkonsolosu Zafer Ateş ve Amsterdam Başkonsolosu  Tolga Orkun tarafından karşılandı.

Başbakan Davutoğlu ile Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Lütfi Elvan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile İçişleri Bakanı Efkan Ala da Hollanda’ya geldi.
Hollanda'daki temasları çerçevesinde Türk ve Hollandalı yatırımcılarla bir araya gelecek olan  Başbakan Davutoğlu, ardından Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile öğle yemeğinde görüştü . İki Başbakan görüşmenin ardından saat 14.30'da ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Hollanda'nın NOS televizyonu Davutoğlu ile 15 dakika sürecek olan bir mülakat yapacak olan Başbakan Ahmet Davutoğlu,Merkezi Lahey'de bulunan Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) Genel Direktörü Büyükelçi Ahmet Üzümcü’yü de ziyaret edecek olan Davutoğlu, akşam da Hollanda'da ikamet eden Türk toplumu temsilcileriyle bir araya gelecek.
Davutoğlu’nun, temaslarının ardından akşam saatlerinde Hollanda’dan ayrılması bekleniyor.

 

ARTUKLU HABER AJANSI

HABER:İLHAN KARAÇAY

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BAŞBAKAN, AHMET, DAVUTOĞLU, HOLLANDA'DA,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı