Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 15:33 Bu haber 346 kez okundu
 
BARIŞ DERNEĞİ BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN''15 TEMMUZ '' MESAJI YAYINLADI.
Barış Derneği Başkanı Cemil Aydoğan,15 Temmuz nedeniyle yayınladığı mesajda; 15 Temmuz’da yaşananları asla unutmayacaklarını söyledi.
Mardin Haberi
BARIŞ DERNEĞİ BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN''15 TEMMUZ ''  MESAJI YAYINLADI.

Barış Derneği Başkanı Cemil Aydoğan,15 Temmuz nedeniyle yayınladığı mesajda; 15 Temmuz’da yaşananları asla unutmayacaklarını söyledi.Başkan Aydoğan,15 Temuzda Demokratik sistemi tasfìye ederek yerine ırkçı faşist ve yobaz bir sistemi, askeri bir darbe ile hayata geçirmeyi amaç eden, Feto askeri darbe girişimini lanetliyorum''Dedi.

 

Barış Derneği Başkanı Aydoğan Mesajında şu ifadelere yer verdi;

 
''Çağımızda tüm Dünya halklarının, İnsan hakları Barış ve Demokrasiyi amaç ederek herkesin kendi dili, kimliği ve Demokratik kültürleri ile, kendilerini özgür bir ortamda taşımayı amaç eden, bir sisteme doğru hızla ulaşmaya çalıştığı bir dönemde, Emperyalist bir sistemin; taşaron bir kukla devleti ile, amacına ulaşmaya çalışan din adına, siyasi tacirlik yapanların, planları halkımızın cesur direnisi karşısında patronları ile beraber, karanlık bir toprağa gömülmüştür.


Şiddet ve terör amaçlı bu sistemin hayata geçmesini engeleyen, soğukkanlığını cesur kişiliğiyle kaybetmeyen, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a,Türkiye Cumhuriyeti Milletvekilerine, Siyasi partilere, Sivil toplum kurumlarına, Medya sorumlularına, cesaretle direnerek karşı çıkan tüm Türkiye halklarına, Teşekkür ediyoruz.


Bu onurlu mücadelede, şehit olan kardeşlerimize Allah rahmet etsin; mekanları firdevsi cenneti olsun .Bu cesur direniş esnasında yaralanan Kahraman gazilere, Türkiye halkı çok şeyler borçludur.''dedi

 

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/KIZILTEPE

Kaynak: Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BARIŞ, DERNEĞİ, BAŞKANI, CEMİL, AYDOĞAN''15, TEMMUZ, '', , MESAJI, YAYINLADI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı