Haber Detayı
27 Haziran 2013 - Perşembe 19:58 Bu haber 980 kez okundu
 
BAKAN YILMAZ, ASO HEYETİNİ KABUL ETTİ
Kalkınma Bakan Cevdet Yılmaz, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
Gündem Haberi
BAKAN YILMAZ, ASO HEYETİNİ KABUL ETTİ

Kalkınma Bakan Cevdet Yılmaz, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Bakanlık'ta gerçekleşen kabulde konuşan Yılmaz, yeni seçilen ASO yönetiminin Ankara'ya hayırlı olması dileğinde bulundu.

10. Kalkınma Planı hakkında değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, planın 1 Temmuz'da TBMM Genel Kurulu'nda görüşüleceğini hatırlattı. 

Planın Türkiye'nin 2023 vizyonunun ilk 5 yıllık dönemini kapsadığını anlatan Yılmaz, iki yıldır plan üzerinde çalıştıklarını, ASO dahil birçok kurum ve kuruluş ile vatandaşların katkılarını aldıklarını söyledi. 

Toplamda 10 bin kişi ve kurumun görüşlerini aldıklarını belirten Yılmaz, ''Bu plan hükümetimizin planı değil, bütün toplumun planı'' dedi. 

Türkiye'nin iddialı hedefleri olduğunu kaydeden Yılmaz, planın Türkiye'nin 2023 hedeflerini yakalaması açısından önemine değindi. 

Sanayi sektörünün plan içinde önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Yılmaz, önümüzdeki dönemde sanayinin ekonomi içindeki payının artmasını beklediklerine dikkati çekti. Yılmaz, ''Katma değeri yüksek bir sanayi yapısı planımızın önemli unsurlarından birini oluşturuyor'' diye konuştu. 

Ankara'ya önemli yatırımlar yapıldığını, özellikle sanayi tesislerinden etkilendiğini belirten Yılmaz, ''Türkiye daha üst noktalara gidecekse bu, sloganlarla olmayacak. Oturduğumuz yerde ahkam keserek de olmayacak. Bazılarının yaptığı gibi bir yerlerde durarak da olmayacak. Türkiye ilerleyecekse bu, çalışarak olacak'' değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Artuklu Haber Ajansı-Ankara


Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: Kalkınma, Bakan, Cevdet, Yılmaz, Ankara, Sanayi, Odası, (ASO), Başkanı, Nurettin
Yorumlar
Haber Yazılımı