Haber Detayı
03 Temmuz 2013 - Çarşamba 16:32 Bu haber 2224 kez okundu
 
Bakan Güler’e Davul-Zurnali Karşılama
25 yıllık birikmiş alacaklarını alan işçiler, Bakan Güler'e sevgi gösterisinde bulundu. Bunun üzerine Bakan Güler de işçiler ve halkoyunları ekibi ile davul zurna eşliğinde halay çekti. İşçilerin kurban kesmek istediklerini belirtmesi üzerine Güler, kesilmemesini istedi.
Polisiye Haberler Haberi
Bakan Güler’e Davul-Zurnali Karşılama

İçişleri Bakanı Muammer Güler Mardin Belediyesi'ni ziyareti sırasında 25 yıldır birikmiş alacaklarını alan işçilerin davul zurnalı sürpriziyle karşılaştı.

Bakan Güler, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığınca Mardin Erdoba Elegance Oteli'nde düzenlenen Yaz Eğitim Semineri'nin ardından beraberinde Mardin Valisi Ahmet Cengiz, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan ve Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu ile belediye hizmet binasına gitti.

 Bu sırada hizmet binasının önünde bekleyen ve bir süre önce 25 yıllık birikmiş alacaklarını alan işçiler, Bakan Güler'e sevgi gösterisinde bulundu. Bunun üzerine Bakan Güler de işçiler ve halkoyunları ekibi ile davul zurna eşliğinde halay çekti. İşçilerin kurban kesmek istediklerini belirtmesi üzerine Güler, kesilmemesini istedi.

 Bakan Güler, daha sonra Belediye Başkanı Ayanoğlu'nun makamına geçti. Başkan Ayanoğlu'ndan Mardin'de yapılan çalışmalar ve işçi alacakları ile ilgili bilgi alan Güler, işçilerin mutluluğunu birlikte yaşadıklarını söyledi.

 İşçi alacaklarının ödenmesine vesile olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Güler, şöyle konuştu:

 "İşçi kardeşlerimizin memnuniyetini gördüm. Mardin Belediyesinin şu aşamada değerli hemşehrilerimize iyi hizmetler yapması gerekiyor. Bunun yapabilmesi için huzurlu bir ortam olması gerekiyordu. Bu huzuru sağlamış bulunuyoruz. Bu ilin bir bakanı olarak böyle bir hizmete vesile olduğumuz için kendimizi şanslı addediyorum. Arkadaşlarımızın kronikleşmiş sorunlarını çözmüş olduk. İnşallah yeni bir gayret ile yeni bir heyecan ile hizmetlere devam ederiz. Bu vesileyle belediyede davası olan arkadaşlarımızın da bir an önce bu işi tamamlayarak alacaklarına kavuşmasını istiyorum. Onların da bu sevinci yaşamlarını istiyoruz. Elbette devlette kimsenin alacağı kalmaz ama belediye hizmetinde bazen bu tür gecikmeler oluyor."

 Güler, Birinci ve İkinci Cadde'de çalışmaların sürdüğünü belirterek, 1 ay içinde sokakların ve çarşıların da üstyapı çalışmaların bitirilmesinin hedeflendiğini, ayrıca otogarın bu yıl faaliyete gireceğini bildirdi.

 Mardin Kalesi'nin turizme açılması ve tarihi dönüşüm projesinde önemli adımlar atıldığını, bu konuda sona yaklaşıldığını anlatan Güler, AK Parti hükümeti olarak yerel yönetimlere en önemli desteği kendilerinin verdiğini kaydetti.

 Ayanoğlu da 25 yıldır birikmiş işçi alacakları ile ilgili yaptıkları mücadelede sona geldiklerini ifade ederek, 76 işçi hariç 250 işçiye alacakların ödendiğini söyledi.

 Bu çalışmayı Bakan Güler'in büyük katkısı ve emeği ile sonlandırdıklarını vurgulayan Ayanoğlu, "Yaklaşık 350 işçi kardeşimizin istifade edeceği bu çalışmadan 250 işçi kardeşimize 25 milyon liraya yakın bir ödeme yapmış bulunuyoruz. 76 arkadaşımıza belediyeye birikmiş borçları yüzünden açtıkları davanın devam etmesi nedeniyle ödeme yapamadık. Bu davaların geri çekme ve uzlaşma noktasında bir çalışma içerisindeyiz. Kendilerini uzlaşmak için bekliyoruz" dedi.

 Daha sonra Hizmet-İş Sendikası Mardin Şube Başkanı Sabri Öztap, Bakan Güler'e plaket verdi. Ardından Bakan Güler, Belediye Meclis Salonu'nda işçiler ve belediye çalışanları ile yemek yedi.


ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: 25, yıllık, birikmiş, alacaklarını, alan, işçiler, Bakan, Gülere, sevgi, gösteri
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bakan Güler’e Davul-Zurnali Karşılama
Bakan Güler’e Davul-Zurnali Karşılama
Bakan Güler’e Davul-Zurnali Karşılama
Bakan Güler’e Davul-Zurnali Karşılama
Bakan Güler’e Davul-Zurnali Karşılama
Bakan Güler’e Davul-Zurnali Karşılama
Bakan Güler’e Davul-Zurnali Karşılama
Yorumlar
Haber Yazılımı