Haber Detayı
07 Temmuz 2019 - Pazar 11:58 Bu haber 3850 kez okundu
 
BAKAN KOCA AÇIKLADI:''TEMMUZ-AĞUSTOSTA 12 BİN,EYLÜL EKİM AYLARINDA 17 BİN 689 ''MÜLAKATSIZ PERSONEL ALIMI YAPILACAK
CNN TÜRK’te Hakan Çelik'in konuğu olan Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca Bu yıl içerisinde 29 bin 689 sağlık personeli alımının Mülakatsız yapılacağını belirterek, "Bunun ilk etabı olarak 12 bin personelin alımı için önümüzdeki ay ilana çıkılacak. 12 bin personelin alımı da KPSS ile olacak. ve Mülakat yok" açıklamasında bulundu.
- Haberi
BAKAN KOCA AÇIKLADI:''TEMMUZ-AĞUSTOSTA 12 BİN,EYLÜL EKİM AYLARINDA 17 BİN  689 ''MÜLAKATSIZ PERSONEL ALIMI YAPILACAK

CNN TÜRK’te Hakan Çelik'in konuğu olan Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca Bu yıl içerisinde 29 bin 689 sağlık personeli alımının Mülakatsız yapılacağını belirterek, "Bunun ilk etabı olarak 12 bin personelin alımı için önümüzdeki ay ilana çıkılacak. 12 bin personelin alımı da KPSS ile olacak. ve Mülakat yok" dedi.

 

CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in konuğu olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,''2019’da bütçeden sağlığa ayrılan pay 157 milyar lira. Sağlıkta dönüşümü anca çalışanlarımızla yapabileceğimize inanıyoruz.''Dedi.

 

29 bin 689 sağlık personeli alımı olacak bu yıl içinde. Bunun ilk etabı olarak 12 bin personelin alımı da önümüzdeki ay için ilana çıkılacak. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. ÖSYM’ye gönderdik ÖSYM’nin takvimi ancak ‘bir ay sonra çıkabiliriz’ dedikleri için 1 ay sonra gerçekleşecek.12 bin personelin alımı da KPSS ile olacak. Mülakat yok. KPSS ile 12 bin kişiyi ÖSYM üzerinden alacağız.

 

Eylül Ekim gibi ikinci etabı da 17 bin 689 personeli de ÖSYM’nin takvimine göre aynı yöntemle planlamış olacağız. Mülakatsız alım daha hakkaniyetli olacak''Dedi.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA.

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BAKAN, KOCA, AÇIKLADI:''TEMMUZ-AĞUSTOSTA, 12, BİN,EYLÜL, EKİM, AYLARINDA, 17, BİN, , 689, ''MÜLAKATSIZ, PERSONEL, ALIMI, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı