Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 10:52 Bu haber 11493 kez okundu
 
BAKAN KOCA AÇIKLADI;8844 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan, Bakanlığa alınacak 8 bin 844 sözleşmeli personelin alımı hakkında çok önemli açıklama yaptı.Bakan Koca açıklamasında; KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. Bu atamaların, vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun.''Dedi.
Sağlık Haberi
BAKAN KOCA AÇIKLADI;8844 SÖZLEŞMELİ  PERSONEL ALIMI YAPILACAK

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan, Bakanlığa alınacak 8 bin 844 sözleşmeli personelin alımı hakkında çok önemli açıklama  yaptı.Balak Koca açıklamasında; KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. Bu atamaların, vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun.''Dedi.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twıter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

 

''KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. Bu atamaların, vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun.

 

Bu kapsamda, 3 bin 762’si hemşire, bin 91’i ebe ve 3 bin 476’sı sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak. Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.”dedi

Fotoğraf açıklaması yok.

 

 

ARTUKLU HABER AJANSI-ANKARA

 

 

 

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: BAKAN, KOCA, AÇIKLADI;8844, SÖZLEŞMELİ, , PERSONEL, ALIMI, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı