Haber Detayı
28 Haziran 2013 - Cuma 19:22 Bu haber 1099 kez okundu
 
''BAŞBAKAN,TÜRK'E DÜŞMAN HALİNE GELDİ''
MHP MUĞLA İL BAŞKANI MEHMET KORKMAZ, BUGÜNKÜ AKP HÜKÜMETİ DÖNEMİNDE TÜRK OLMANIN NEREDEYSE SUÇ HALİNE GELDİĞİNİ İFADE ETTİ
Siyaset Haberi
''BAŞBAKAN,TÜRK'E DÜŞMAN  HALİNE GELDİ''

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, son olayları değerlendirdi ve özellikle Kerkük’te Türkmenlere, Suriye’de Suriyeli Türkmenlere ve Çin’de Uygur Türkleri’ne karşı girişilen katliamların Türk soyuna karşı bir insanlık sucu olduğunu söyleyip “Başbakan Erdoğan, suskunluğu ile haine dost, Türk’e düşman haline geldi” dedi.

                                                    Irak’ta son haftalarda Türkmenlere yönelik işlenen cinayetler ve Türk düşmanı Barzani’nin oyunlarına dikkat çeken Korkmaz “Kerkük bir Türk kenti olmasına rağmen, burada işlenen cinayetler, zorla göçe zorlamalar, tehdit ve korku imparatorluğuna karşı Başbakan bugüne kadar sesini çıkarmamıştır. Türklerin her tarafta katliamlara kurban gitmesi adeta seyrediliyor.  Suriyeli Türkmenler de Esad’ın acımasızlığı karşısında erimektedirler. Çin zulmü Uygur Türkleri’ni sindirmekte, zulme karşı çıkanlar infaz edilmekte ya da cezaevlerine tıkılmaktadır. Başbakan, Türklere sahip çıkmıyor. Ancak, aynı Başbakan hain PKK’lılarla kol kola girmekte, hainlere sahip çıkmakta ve Türklüğü ikinci sınıf haline getirmektedir”demiştir.

                                                       MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, PKK’lıların çekilmesi konusuna da değinerek şunları söylemiştir:

                                                      “Başbakan kendisi itiraf etti, PKK’lıların ancak % 15’inin çekildiğini söyledi. Bu hainler, oyun oynuyor. Türk’e düşman, hainlere dost olan Başbakan, hala bu oyunu görmüyor. PKK’lılar hiçbir zaman çekilmezler, çekilseler bile yine istedikleri anda silahları ile birlikte gelirler. Artık bu oyun bozulmalı, özümüze dönülmelidir.”Dedi.


haber;Necdet Buluz/Muğla

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: MHP, MUĞLA, İL, BAŞKANI, MEHMET, KORKMAZ, BUGÜNKÜAKP, HÜKÜMETİ, DÖNEMİNDE, T
Yorumlar
Haber Yazılımı