Haber Detayı
01 Haziran 2013 - Cumartesi 16:32 Bu haber 3107 kez okundu
 
Avaz.Org'da İmza Kampanyası Başlatıldı
Dünya Çapında açılan İmza Kampanyaları ile Uluslararası Şöhret kazanan www.avaz.org'da Taksim Eylemcilerine polis tarafından uygulanan orantsız Güç ve Baskıların Durdurulması için imza kampanyası başlatıldı.
Gündem Haberi
Avaz.Org'da İmza Kampanyası Başlatıldı

Dünya Çapında açılan İmza Kampanyaları ile Uluslararası Şöhret kazanan www.avaz.org'da Taksim Eylemcilerine polis tarafından uygulanan  orantsız Güç ve Baskıların Durdurulması için imza kampanyası başlatıldı.

Uluslararası alanda başlatılan imza kampanyası ile Katılımcılara Destek çağrısında bulunularak İmza kampanyasına katılmaları istendi.

İşte İmza Kampanyasının Talep Mektubu;.

''Size bu mektubu barışçıl göstericilere biber gazı fişekleri ve tayzikli sularla saldırıların devam ettiği İstanbul Taksim Meydanı'ndan yazıyorum. Polisin uyguladığı yoğun şiddete rağmen yüzlercemiz hala sokaklarda, hükümetin alışveriş merkezi yapmak için yıkmak istediği Gezi Parkı'nı savunmak ve şiddete karşı çıkmak için gösteri yapıyoruz. 

Tüm bunlar bir parkın yıkılmasını önlemek için yapılan bir oturma eylemiyle başladı ama son yıllarda devletin göstericilere yönelik yürüttüğü en korkunç saldırılardan biri - ve Türkiye hükümetinin kendi vatandaşlarını bastırma hevesinin korkutucu bir örneği - haline dönüştü. Güvenlik güçleri göstericileri sindirmek, yaralamak ve hatta öldürmek için tek tek hedef alarak saldırıyor. Daha şimdiden en az 12 kişi gaz fişekleri yüzünden yaralandı - bir kişi kalp krizi geçirip öldü ve yüzlerce kişi de yoğun gazdan etkilenmiş durumda. 

Şimdi acilen dünya halklarının yoğun baskısına ihtiyacımız var.Göstericilere aşırı güç kullanmaktan, İstanbul'da kalan az sayıdaki yeşil alanlardan birini yıkmaktan ve barışçıl gösteri yapma ve görüşlerini ifade hakkını kullanan insanları şiidet dolu yollarla bastırmaya çalışmaktan derhal vazgeçmesi için çağrıda bulunalım. 

Acil dilekçeyi hemen imzala ve elden geldiğince yaygınlaştır. Ancak devasa bir küresel itiraz Erdoğan'ın hemen harekete geçmesini sağlayabilir.''denildi.

Aynı kampanyada Başbakan Erdoğana Hitaben de Metin Yayınlandı Metin Şöyle:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dikkatine:

Türkiye hükümeti barışçıl gösteri yaparak fikirlerini ifade eden yurttaşlara şiddetle saldırarak itibarını yerle bir ediyor. Dünyanın dört bir yanından endişe içindeki yurttaşlar olarak sizden Taksim Meydanı'ndaki göstericilere yönelik sürdürülen ve biber gazı ve tayzikli su kullanımını da içeren şiddeti derhal sona erdirmenizi talep ediyoruz. Ayrıca Gezi Parkı yıkımını tamamen iptal edip İstanbul'un kalan yeşil alanlarını korumanız çağrısı yapıyoruz. Hiç bir alışveriş merkezi oturma eylemi başladığından bu yana Türkiye vatandaşlarının maruz kaldığı hasara değmez.
Çağrısında bulunuldu.
ABDULLAH ORTAÇ(ARTUKLU HABER AJANSI)ANKARA


Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı