Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 18:13 Bu haber 2560 kez okundu
 
ARTUKLU İLÇESİNDE SARAÇOĞLU VE ENSAR MAHALLELERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULANACAK
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı Artuklu ilçesinde ilçede değişimin devam ettiğini kaydederken,Ensar ve Saraçoğlu mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının olduğunu kaydetti.
Mardin Haberi
ARTUKLU İLÇESİNDE SARAÇOĞLU VE ENSAR MAHALLELERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM  UYGULANACAK

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı Artuklu ilçesinde ilçede değişimin devam ettiğini kaydederken,Ensar ve Saraçoğlu  mahallelerinde   kentsel dönüşüm çalışmalarının olduğunu kaydetti. 

 

Saraçoğlu ve Ensar Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi. Proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, Genel Müdür Yardımcısı Tamer İnan ve Daire Başkanı Mehmet Aydın şehre gelirken, Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe ile birlikte mahallelerde ön inceleme yaptılar.

 

 

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ilçede değişimin devam ettiğini kaydederken, iki mahallede de kentsel dönüşüm çalışmalarının olduğunu kaydetti. 
Artuklu Belediyesi yaşanabilir bir ilçe hedefiyle durmadan çalışıyor. Bu hedefle ilçenin dört bir yanında her alanda çalışmalar devam ediyor. Ayrıca tarihi ve kültürel yapının daha çok ön plana çıkması için de çaba veriliyor. Bu bağlamda turizmde ziyaretçi sayısının artması ve tarihi dokunun daha çok ön plana çıkması için vizyon projeler hazırlanıyor. Bu konuda atılan adımlardan birisi de Saraçoğlu ve Ensar Mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi. Proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, Genel Müdür Yardımcısı Tamer İnan ve Daire Başkanı Mehmet Aydın şehre gelirken, Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe ile birlikte mahallelerde ön inceleme yaptılar.
 
 
 
 
Konu hakkında bilgi veren  Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Artuklu fiziki değişimiyle de örnek olacak” dedi. Tutaşı, “Biz ilçemizin gelişmesi ve vatandaşlarımızın mutlu olması için çalışmalar yapıyoruz. Gerek şahsım, gerekse mesai arkadaşlarım gece gündüz demeden ilçemiz için fedakarca çalışıyor. Bunun yanında vizyon projeler için hazırlıklarımız sürüyor. Daha önce söz verdiğimiz projelerin yanı sıra, ilçemize ayrı bir soluk katacak çalışmalar yapıyoruz. Mahallelerimizin yapısı, konumu ve geleceğini masaya yatırıyoruz. Bu anlayışla iki mahallemizde kentsel dönüşüm projesi için hazırlıklarımız başladı” ifadesini kullandı.
 
 
Tutaşı şöyle devam etti: “Ensar Mahallemiz ve Saraçoğlu Mahallemiz yapmayı planladığımız dönüşüm ile bambaşka bir hale gelecek. Tarihi Mardin siluetini etkileyecek olan çalışma ile mahallelerimiz güzelleşecek. Bu sayede ilçemiz daha göz alıcı bir duruma gelecek. Etkileşimle Tarihi Mardin’i bağlayan bu tip çalışmalar daha çok turistin ilimize gelmesine vesile olacak. Belediye olarak Artuklu’nun en iyi konuma gelmesi için çalışmalarımız aralıksız devam edecek”
 
 
 
ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN
Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ARTUKLU, İLÇESİNDE, SARAÇOĞLU, VE, ENSAR, MAHALLELERİNDE, KENTSEL, DÖNÜŞÜM, , UYGULANACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı