Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 13:35 Bu haber 2123 kez okundu
 
ARTUKLU BELEDİYESİ İLÇEYE 10 DEZENFEKTE MAKİNESİ KURUYOR
Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, salgın tehdidine karşı ilçe merkezinde 10 ayrı noktaya dezenfekte makinelerı kuracaklarını söyledi.
Mardin Haberi
ARTUKLU BELEDİYESİ İLÇEYE 10 DEZENFEKTE MAKİNESİ KURUYOR


Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, salgın tehdidine karşı ilçe merkezinde 10 ayrı noktaya dezenfekte makinelerı kuracaklarını söyledi.

 

Yeni Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı aldığı tedbirler doğrultusunda çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Artuklu Belediyesi, Koronavirüs dezenfekte ekipleri ile ilçe genelinde mücadelesini sürdürüyor.

 

Salgın tehdidinin açıklandığı ilk andan itibaren ilçe genelinde özellikle de ilçe merkezinde Artuklu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili bütün birimlerin salgın tehdidine karşı teyakkuz halinde çalıştıklarını kaydeden Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Salgına karşı devam eden temizlik, ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarının yanında şimdi de ilçenin 10 ayrı noktasına kurularak vatandaşların kullanımına sunacakları dezenfekte makineleriyle tedbirlerini sürdüreceklerini kaydetti.

 

Türkiye’de Koronavirüs vakasının görüldüğü ilk günden itibaren Artuklu halkının sağlığını korumak için tüm imkanları seferber ettiklerini kaydeden Başkan Tutaşı, “Belediye olarak, bir yandan ilçe genelinde hijyen ve temizlik çalışmaları periyodik olarak sürdürüyoruz bir yandan da Artuklu Halkının evde kalması için çağrılarımızı ve denetimlerimizi sürdürüyoruz. Belediyemizdeki ilgili bütün birimler, temizlik ekiplerimiz, araç, ekipman ve personellerimizle salgına karşı ciddi bir çalışmanın içerisindeyiz. Şimdi de ilçemizin 10 ayrı noktasında ve özellikle de semt pazarlarımızın kurulduğu insan yoğunluğunun görüldüğü noktalara el dezenfekte makineleri kuruyoruz. Vatandaşlarımızın kullanımına açık tutulacak olan bu makinelerle daha temiz ve daha hijyenik ellerle virüse karşı bir önlem daha almış oluyoruz” dedi.

 

ARTUKLU HABER AJANSI-MARDİN/ARTUKLU

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı Editör: Abdullah Ortaç
Etiketler: ARTUKLU, BELEDİYESİ, İLÇEYE, 10, DEZENFEKTE, MAKİNESİ, KURUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı